Ból lewej ręki RTG

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
scorpion_1982
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2018, o 23:15

Ból lewej ręki RTG

Post autor: scorpion_1982 »

Witam wszystkich
pytanie dotyczy mojej mamy.
Mama ma 63 lata od kilku dni nie jest w stanie ruszyć lewą ręką - mało tego swetra nie jest wstanie ubrać czy zdjąć.

Zgłosiła się do lekarza rodzinnego - dostała środki przeciw zapalne i przeciw bólowe, po kilku dniach ból coraz większy, poszła jeszcze raz.
Lek. Skierował ją na prześwietlenie barku RTG.
jak zobaczył prześwietlenie po konsultacji z innym lekarzem podobno wyskoczony staw - tak czy siak dostała skierowanie do szpitala - w szpitalu lekarz powiedział że nie wie co to jest i wystawili skierowanie do ortopedy.
Prosił bym o rzucenie okiem na prześwietlenie i czy faktycznie tu nic nie widać ?, gdzie z tym się udać ??,
Zarejestrowana mama jest do lekarza ale takie kolejki że głowa boli.

Dziękuję serdecznie.
P.S - mama nie miała żadnego wypadku czy też kontuzji o której by coś mówiła, zaczęła się skarżyć na rękę że ją boli - zwyrodnienie kurcze chyba tak szybko nie atakuje.
Załączniki
Dane pacjenta usunięte by nie naruszać RODO
Dane pacjenta usunięte by nie naruszać RODO
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Ból lewej ręki RTG

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, proszę udać się do terapeuty manualnego (to fizjoterapeuta) który przede wszystkim przeprowadzi porządny wywiad, zbada mamę pod kątem funkcji (jak bark się rusza, zrobi testy ortopedyczno fizjoterapeutyczne żeby znaleźć przyczynę dolegliwości bólowych). Ze zdjęcia można podejrzewać ciasnotę podbarkową, aczkolwiek trzeba to uzupełnić o badanie kliniczne jak już wspomniałem wyżej. Łopatka wydaje się być ustawiona w elewacji ( co może świadczyć o obronnym napięciu mięśniowym ze względu na dolegliwości bólowe) Proszę też zwrócić uwagę na staw barkowo obojczykowy, często pomijany w badaniu a bierze udział w każdym ruchu obręczy barkowej (na zdjęciu wydaje się że jest ustawiony nieznacznie dogłowowo i dobrzusznie - być może niestabilny ?). POwodzenia i pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post