Choroba hemoroidalna. Leczenie metodą HEMORON

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
admin. med.

Choroba hemoroidalna. Leczenie metodą HEMORON

Post autor: admin. med. »

Choroba hemoroidalna (hemoroidy, żylaki odbytu) stanowi jedną z najczęstszych przyczyn dolegliwości pacjentów zgłaszających się do lekarza. Według danych epidemiologicznych dolegliwości związane z chorobą hemoroidalną spotyka ok. 50% pacjentów po 50 roku życia. Z powodu wstydliwego tematu niestety większość chorych leczy się własnymi, "domowymi" sposobami. Z naciskiem należy podkreślić , że krwawienie z odbytu-najczęstszy objaw choroby hemoroidalnej może być również objawem nowotworu złośliwego. W związku z powyższym nigdy nie powinno się tego bagatelizować i należy zgłosić się jak najszybciej do lekarza, najlepiej proktologa - lekarza zajmującego się chorobami jelita grubego i odbytu.

Guzki krwawnicze to prawidłowe struktury kanału odbytu. Mają one budowę jamistą i liczne połączenia tętniczo-żylne. Patologiczne poszerzenie guzków krwawniczych prowadzi do rozwoju różnych stopni choroby hemoroidalnej. Według Golighera wyróżniamy 4 stopnie choroby hemoroidalnej.
Stopień Objawy subiektywne Objawy obiektywne
I Krwawienie, dyskomfort Hemoroidy widoczne we wzierniku, mogą się uwypuklać podczas parcia
II j.w. + sączenie, świąd Podczas parcia wypadające hemoroidy są widoczne na brzegu odbytu, lecz samoistnie powracają do prawidłowego położenia po zakończeniu parcia
III j.w. + brudzenie bielizny Wypadające guzki wymagające ręcznego odprowadzenia
IV j.w. + ból Wypadanie nieodprowadzalne

Jeśli po przeprowadzonym badaniu lekarskim został Pan/Pani zakwalifikowany do leczenia choroby hemoroidalnej zalecamy metodę HEMORON ®.

Istotą zabiegu Hemoron® jest fakt, że nie usuwa się guzków krwawniczych tylko dąży do zamknięcia naczyń krwionośnych doprowadzających krew do hemoroidów. A więc podczas zabiegu nie występuje żadna resekcja, nie ma rany i bólu. Pamiętajmy, że guzki krwawnicze, z których powstają hemoroidy są nam potrzebne dla prawidłowego utrzymania "szczelnego" odbytu.
Proktolog - Hemoroidy

Zasada leczenia polega na bezbolesnym działaniu jednobiegunowego przerywanego prądu elektrycznego, pochodzącego z niskonapięciowego źródła, na naczynia doprowadzające krew do guzków hemoroidalnych. Uzyskuje się to poprzez przyłożenie w okolice podstawy guzka hemoroidalnego dwóch elektrod, pomiędzy którymi przepływa prąd przerywany, niskonapięciowy, jednobiegunowy. Badania naukowe wykazały, że Hemoron ® powoduje zmniejszenie przepływu krwi w tętniczkach hemoroidalnych nawet o 80%. Pozostałe 20% przepływu umożliwia stopniowe dostosowanie się tkanek do nowych warunków. Zazwyczaj już przy pierwszej kontroli po 14 dniach od zabiegu możemy zauważyć obkurczenie, zmniejszenie wypełnienia krwią hemoroidów i obniżenie ich wilgotności. Nie występuje stan zapalny, towarzyszący martwicy po zupełnym zamknięciu krążenia w splocie naczyniowym - co jest charakterystyczne przy innych metodach usuwania hemoroidów. Równocześnie nie stwierdza się niekorzystnego wpływu zabiegu met. HEMORON na tkanki otaczające naczynia, czyli niemożliwe jest uszkodzenie mięśniowki zwieracza czy innych struktur ściany jelita. Stosując HEMORON nie wywołujemy bólu podczas i po zabiegu, nie występują poważne powikłania jak w przypadku klasycznej operacji hemoroidów, a więc : silne krwawienia, nietrzymanie gazów i stolca w wyniku uszkodzenia zwieraczy, zwężenie odbytu w wyniku bliznowacenia ran po wycięciu hemoroidów.

Metoda HEMORON jest powtarzalna, zaleca się wykonanie co najmniej 3 zabiegów w odstępach co 4-6 tygodni. To przynosi najtrwalsze wyniki leczenia. Zawsze istnieje możliwość wykonania kolejnych zabiegów, jeśli dojdzie do nawrotu dolegliwości.
Zalety metody

Metoda całkowicie bezbolesna podczas zabiegu jak i w okresie pooperacyjnym
Leczy przyczyny a nie objawy choroby
Znieczulenie nie jest wymagane
Możliwa do zastosowania w stopniu I-III choroby hemoroidalnej
Wykonywana ambulatoryjnie
Obarczona minimalnym ryzykiem powikłań

Przebieg procedury

Przygotowanie do zabiegu - najczęściej nie jest wymagane, wystarczy prawidłowe wypróżnienie w dniu zabiegu, ograniczenie diety do płynów od poprzedniego wieczora
Ułożenie na stole zabiegowym-na lewym boku z wyprostowana lewą kończyna dolną i lekko zgiętą prawą kończyną dolną
Na początku proktolog wprowadza palec z maścią znieczulającą do odbytu celem rozmasowania zwieraczy odbytuv
Następnie wprowadza się do odbytu anoskop operacyjny (plastikowa rurka średnicy palca, przez który odbywa się cały zabieg)
Lekarz uwidacznia powiększone guzki hemoroidalne
U podstawy każdego guzka przykłada specjalne elektrody
Od tego momentu rozpoczyna się właściwy zabieg - proktolog zwiększa przepływ prądu do momentu, aż Pan/Pani odczuje jakikolwiek dyskomfort ( np. pieczenie, mrowienie lub silniejsze parcie na stolec ). Wtedy lekarz zmniejszy natężenie prądu do poziomu pełnego komfortu i na takich parametrach przeprowadzi zabieg
Czas trwania zabiegu ok. 15-20 minut
Po zabiegu niepotrzebne są środki przeciwbólowe
Po wykonaniu zabiegów zaleca się: spożywanie około pięciu posiłków stałych dziennie wzbogaconych błonnikiem (np. preparat Psyllium), higiena wypróżnień (regularne, szybkie oddawanie stolca, podmywanie zimną wodą), wystrzeganie się gorących kąpieli w wannie, unikanie alkoholu (alkohol wybitnie negatywnie wpływa na hemoroidy)
Następna wizyta po zabiegu jest ustalana za 14 dni i ustalany jest termin kolejnego zabiegu za 4-6 tygodni

ZABIEG NIE JEST REFUNDOWANY PRZEZ NFZ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post