Nietrzymanie stolca leczenie przez ćwiczenia

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
admin. med.

Nietrzymanie stolca leczenie przez ćwiczenia

Post autor: admin. med. »

Zasady ćwiczenia zwieracza odbytu przy nietrzymaniu stolca:
1. Nigdy nie wolno przeć odbytnicą tak aby zwieracz się otworzył ponieważ to rozciąga zwieracz.
2. Przy oddawaniu stolca należy jedynie rozluźnić zwieracz, tak aby stolec sam wypadł pod wpływem grawitacji. To jest łatwe jeśli stolec jest miękki. Jeśli jest twardszy należy go wypchnąć przez wciągnięcie mięśni brzucha. Jeśli jest twardy i mimo to nie może wyjść to można bardzo lekko przeć, ale należy to robić bardzo powoli, tak aby zwieracz się rozciągnął, a nie zerwał, tzn. jeśli przy parciu stolec wychodzi w ciągu 2-3 sekund to teraz należy to rozciągnąć w czasie do co najmniej kilkunastu sekund – rozciągnąć mięsień, a nie zerwać. Przeć tylko przy wchodzeniu stolca do kanału odbytu, a potem tylko mięsień rozluźnić.
3. Kiedy w kanale odbytu pozostają resztki stolca to zaciśnięcie zwieracza wokół tych resztek stolca zwłaszcza kiedy jest on twardy może spowodować i raczej spowoduje rozciągnięcie zwieracza. Dlatego należy wykonać coś co może się wydawać absurdalne. Kiedy w pozycji stojącej wypinamy biodra do przodu zaciskają się mięśnie pośladków. W podobny sposób należy zamknąć zwieracz, tzn. siedząc na sedesie należy oprzeć się o ścianę i wypchnąć biodra do przodu, aby to mięśnie pośladków wykonały pracę polegającą na wciągnięciu resztek stolca, a nie sam mięsień zwieracza. To się może wydawać absurdalne, ale możecie to pominąć i sami zobaczycie rezultat. Kiedy oddajecie stolec nie siedźcie na sedesie za długo, siadajcie na sedes przy pełnej odbytnicy i parciu.
4. W okresie ćwiczeń nie wolno kucać dotykając pośladkami pięt ponieważ w ten sposób rozciąga się krocze, a wraz z nim zwieracz.
5. W okresie ćwiczeń nie należy jeździć na rowerze, ponieważ ucisk na miejsce pomiędzy pośladkami spowoduje rozciąganie mięśnia, jeśli położycie palec pomiędzy pośladkami na kości ogonowej i skierujecie siłę nacisku ku plecom to spowodujecie rozciągnięcie mięśnia zwieracza.
6. Jak będzie następować poprawa przy tych ćwiczeniach: załóżmy że Wasz zwieracz ma jest sprawny np. w 70%. Po pierwszym prawidłowym oddaniu stolca nastąpi poprawa która utrzyma się przez ok. 3 godziny. Po następnym przez ok. 6 godzin. Za każdym razem ok. 3 godziny dłużej. Poprawa czyli np. 3% więcej sprawności zwieracza. Czyli nie 70% a 73%, oczywiście za każdym razem dłużej o ok. 3 godziny. Żeby efekt był trwały potrzeba oddać prawidłowo stolec co najmniej 20-30 razy, czyli poprawa o 3% musi utrzymać się przez 2 najwyżej 3 doby. Co ciekawe może się zdarzyć że 73% utrzyma się przez ok. 30 godzin i nie będzie trwałe, a już na kilka godzin mięsień będzie miał 76% wartości, tzn. nie musicie trwale odzyskać 73% aby wejść na wyższy poziom. Te ćwiczenia nic nie kosztują, a powinny pomóc wielu osobom, niestety należy pamiętać o przestrzeganiu zasad których jest wiele, a najważniejsza i najtrudniejsza do zastosowania to nigdy nie przeć na mięsień zwieracza. Regulamin forum Chętnie usłyszę Wasze opinie, może coś udoskonalicie w końcu nie święci garnki lepią.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post