Operacja usunięcia ganglionu

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
admin. med.

Operacja usunięcia ganglionu

Post autor: admin. med. » 6 maja 2016, o 13:00

Gangliony (torbiele) są najczęstszymi guzami łagodnymi tkanek miękkich ręki. Wypełnione galaretowatą treścią torbiele występują przy torebkach stawów ręki, ścięgnach lub pochewkach ścięgien. Istnieje także odmiana ganglionu tzw. torbiel śluzowa umiejscawiająca się na grzbietowej stronie palca w pobliżu stawu miedzypaliczkowego dalszego i paznokcia. Ten typ ganglionu rozwija się na podłożu zmian zwyrodnieniowych stawu miedzypaliczkowego.
ganglion.jpg
ganglion.jpg (11.39 KiB) Przejrzano 28 razy
ganglion-2.jpg
ganglion-2.jpg (11.58 KiB) Przejrzano 28 razy
Gangliony można próbować leczyć zachowawczo przez punkcję ,ale jest to metoda skuteczna w 20-30%.Leczenie operacyjne jest skuteczniejsze, ale także po nim występuje możliwość wystąpienia nawrotu. Leczenie operacyjne torbieli śluzowej wymaga usunięcia zmian zwyrodnieniowych ze stawu ,które są przyczyną powstawania torbieli.

Wskazania do leczenia operacyjnego występują zasadniczo dwa : defekt kosmetyczny lub dolegliwości bólowe. Małe gangliony nie zniekształcające ręki i nie dające dolegliwości nie wymagają leczenia operacyjnego.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości