Piszczenie w uszach

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
gawel72
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 4 lut 2016, o 18:22

Re: Piszczenie w uszach

Post autor: gawel72 »

Wyniki do 8khz są w normie, a ja chciałem zrobić audiometrię do 16khz przynajmniej.. gdzie można taką zrobić w okolicach Katowic, wie ktoś? Dziękuję za odpowiedzi.
gawel72
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 4 lut 2016, o 18:22

Re: Piszczenie w uszach

Post autor: gawel72 »

Byłem u laryngologa, już nie mam stanu zapalnego, przepisał mi taki krem Elosone i coś jeszcze ale aptekarka nie umiała się rozczytać, ale chyba chodziło o Spiritus salicylowy, stosuje się taki spiritus do czyszczenia na patyczku zewnętrznej części ucha z naskórka tak? Doktor wyczyścił mi ucho czymś, ale nie pamiętam właśnie czy to był ten spiritus salicylowy.
dimedicus

Re: Piszczenie w uszach

Post autor: dimedicus »

gawel72 pisze: chodziło o Spiritus salicylowy, stosuje się taki spiritus do czyszczenia na patyczku zewnętrznej części ucha z naskórka tak?
tak jest stosowany jako środek przeciwzapalny ale też przy okazji rozrzedza woskowinę.
gawel72
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 4 lut 2016, o 18:22

Re: Piszczenie w uszach

Post autor: gawel72 »

Dziękuje za odpowiedź. Zauważyłem, że piszczy mi w lewym uchu, słyszę to kiedy je przytkam . Jest to pisk na częstotliwości pomiędzy 500 - 1khz. O czym to może świadczyć? O jakimś urazie akustycznym? Jak głośny musiałby być dźwięk żeby wyrządzić taki uraz akustyczny w ułamku sekundy? Bo jak już wspomniałem w pierwszym poście, byłem narażony na taki jeden głośny dźwięk, który prawdopodobnie nie przekroczył 73db, chociaż mikrofon z telefonu który posłużył do pomiaru jest czuły tylko na zakres poniżej 6khz tak na oko. Czy to może być po prostu efekt długotrwałego słuchania muzyki na słuchawkach? Generalnie to na oba ucha słyszę prawie tak samo w zakresie od 125hz do 8khz.
dimedicus

Re: Piszczenie w uszach

Post autor: dimedicus »

gawel72 pisze:że piszczy mi w lewym uchu, słyszę to kiedy je przytkam
to objaw neurologiczny,bez znaczenia i nie wymagający leczenia.
gawel72
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 4 lut 2016, o 18:22

Re: Piszczenie w uszach

Post autor: gawel72 »

Ciągle mam szum w uszach... Nie mogę nawet pograć sobie na spokojnie na cyfrowym pianinie na słuchawkach, bo ten szum się przebija przez dźwięki. Wydaje mi się, że to wszystko jest przez to płukanie uszów przez tego pierwszego laryngologa. Pamiętam, że przyszedłem do niego z tym piszczeniem w lewym uchu, ale ono nie przeszkadza. Zapalenie ucha zewnętrznego przecież już mi minęło, to ten szum chyba powinien ustąpić? Czy mogę obwiniać tego pierwszego laryngologa o to, że nie zauważył żadnego zapalenia albo sam go wywołał? W końcu drugi laryngolog stwierdził, że mam stan zapalny.
dimedicus

Re: Piszczenie w uszach

Post autor: dimedicus »

Więc jeśli objawy nadal występują,wskazane dokładniejsze badania,łącznie z TK(najlepiej z kontrastem). Jakaś przyczyna musi być.Tu możemy tylko zakładać czy to czy tamto ale bez badań nic sie nie zdiagnozuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post