Zmiany zwyrodnieniowe w stawach uncovertebralnych

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
aspiuss
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2016, o 06:54

Zmiany zwyrodnieniowe w stawach uncovertebralnych

Post autor: aspiuss »

Witam
Zdiagnozowano u mnie schorzenie jak w temacie, dokładnie opis po RTG kręgosłupa jest taki:"rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach uncovertebralnych C3/C4 i C4/C5. Poza tym kręgosłup szyjny bez zmian". Wszystko zaczęło się od bardzo silnego bólu głowy, trafiłem do laryngologa, leczyłem się antybiotykami na zapalenie zatok, przyszła lekka poprawa wtedy, okulista-wszystko w porządku, neurolog-tomografia głowy w celu wykluczenia zmian w mózgu-wszystko wporządku, znowu neurolog i RTG kręgosłupa szyjnego. Neurolog po ostatniej wizycie podejrzewał coś z kręgosłupem i dlatego skierował na RTG kręgosłupa szyjnego. Dał mi jeszcze dodatkowo leki Movalis i Vicebrol oraz zestaw ćwiczeń kręgosłupa w postaci folderu firmy Fastum. Moje pytanie: co mam jeszcze zrobić, czy iść na jakąś rehabilitację, czy jeszcze odwiedzić jakiegoś lekarza aby ten obejrzał RTG kręgosłupa? Na tą chwilę kręgosłup boli przy ruchach głową, do tego przy gwałtowniejszych ruchach boli cała głowa, tak jakby cały mózg bolał, jak na kacu po alkoholu. Leki zacząłem przyjmować od dzisiejszego ranka, nie czuje jeszcze żadnej poprawy, mam przytkane uszy cały czas i szumy w uszach. Ćwiczenia również robię. Czy od tych zmian w kręgosłupie głowa może tak boleć że nie pozwala normalnie funkcjonować człowiekowi w ciągu dnia? Dodam jeszcze że mam 31 lat, ogólnie bardzo zdrowy facet:) (chyba:) ), pracuję bardzo dużo przed komputerem 10-14h dziennie więc kręgosłup popsuł się chyba od tego.
irenist
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 67
Rejestracja: 5 mar 2016, o 20:10

Re: Zmiany zwyrodnieniowe w stawach uncovertebralnych

Post autor: irenist »

Takie zmiany w kręgosłupie nie powinny dawać aż takich dolegliwości bólowych ze strony głowy. Vicebrol nie wiem czy pomoże, raczej wątpię, on jest od poprawy krążenia mózgowego, przeważnie stosuje się go u osób starszych i po udarach.
Przyczyny raczej doszukiwałabym się w trybie życia i pracy, tyle godzin przy komputerze to stanowczo za dużo. Te ćwiczenia jakie dostałeś na wizycie lekarskiej to są pewnie takie ogólnikowe, proponuję znaleźć w Twojej okolicy dobrego rehabilitanta, udać się do niego na badanie on dobierze odpowiednie ćwiczenia. Równocześnie można się jeszcze pokusić o USG Doppler tętnic szyjnych, może tam tkwi problem. Inna sprawa, że rentgen nie jest zbyt dokładnym badaniem, można by zrobić rezonans tego odcinka.
Meneus

Re: Zmiany zwyrodnieniowe w stawach uncovertebralnych

Post autor: Meneus »

Przy takich zwyrodnieniach może dochodzić do ucisku na tętnice szyjne co może powodować zawroty i bóle głowy. Dodatkowo siedząca praca przy komputerze może potęgować te objawy (10-14 h to stanowczo za dużo) w najbliższym czasie odbije się to również na innych narządach (wzrok, kręgosłup lędźwiowy, ręce) sama długotrwała przca przy komputerze może powodować dolegliwości bólowe głowy. Moja propozycja jest taka, wykonaj sobie USG dopplerowskie tętnic szyjnych i/lub rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa, w przypadku ucisku na tętnice udaj się do chirurga naczyniowego. W trakcie oczekiwania na badanie wskazana konsultacja u lekarza rehabilitacji, powinien dać skierowanie na rehabilitację ruchową i zabiegi fizykalne które pomogą zmniejszyć dolegliwości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post