Przewlekły problem z ustami

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
herman20
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2016, o 12:55

Przewlekły problem z ustami

Post autor: herman20 »

Witam, od przeszło dwóch lat mam problem z ustami i kącikami ust. Bardzo często są zaczerwienione, schodzi z nich skóra, są suche, nie elastyczne, popękane. Zaczęło się to ponad dwa lata temu na wyjeździe, ale wtedy myślałem że to przez zimne powietrze i wiatr. Na początku problem polegał na ciągle popękanych kącikach ust, jakby ktoś przejeżdżał mi po nich kantem karki papieru. Do tego łuszczył się naskórek na wargach i obrzeża ust były fragmentami zaczerwienione. Próbowałem maści przeciwbakteryjnych przepisanych od dermatologa, maści przeciwgrzybicznych, witamin B complex, smarowania miodem i dopiero po suplementacji żelaza problem na jakiś czas częściowo ustąpił (mimo, że z badania krwi nie wychodził jego niedobór). Po odstawieniu żelaza a i czasem nawet w trakcie jego suplementacji problem powracał. Udawało mi się trochę łagodzić objawy maścią cynkową i maścią ochronną z witaminą A+E ale w końcu moje usta wracały do nieakceptowalnego stanu. Żeby nie przesadzać z suplementacją żelaza, zacząłem stosować witaminę B2, B12 i A+E. Z obserwacji wynikło, że pomagały witaminy B12 i A+E (lub jedna z nich, tego nie wiem), które teraz mi się skończyły i od ponad tygodnia usta znowu zaczęły być suche, a czasem delikatnie pękają w kącikach.

Poniżej przedstawiam informacje, które mogą przydać się w diagnozie, moje przypuszczenia, ostatnie badanie krwi oraz zdjęcie ust i języka. Proszę o pomoc, ponieważ samą suplementacją i maściami wydaje mi się, że nie wyleczę źródła problemu. Przyczyn może być tak wiele, że jeszcze nie znalazł się lekarz, który skupiłby się i potraktował mój problem rzetelnie. Jestem umówiony jeszcze na wizytę do laryngologa i gastrologa.

Moje przypuszczenia:
- Kandydoza lub inna grzybica (jednak z wymazu ust, języka i kącika ust nie wyszła obecność grzyba)
- Problem z wątrobą lub trzustką (USG i badania krwi nie wykazywały stanów zapalnych)
- Żołądek i przełyk (nie zaobserwowałem niepokojących objawów, może czasem uczucie przelewania w brzuchu zwłaszcza jak leże)
- Podłoże laryngologiczne (z rezonansu magnetycznego głowy wyszły drobne zmiany w sitowiu)
- Brak jakiejś witaminy, minerału


Dodatkowe informacje:
- śpię z otwartymi ustami
- odkąd pamiętam mam brzydki popękany język. Rano budzę się z białym osadem na ustach i języku
- szybko osadza mi się kamień na zębach, głównie na wewnętrznej stronie dolnych zębów, pod językiem
- czasem mam przykrzy zapach z ust
- mam bladą karnacje, szybko trace opaleniznę
- miewam migreny
- często jestem zmęczony, ospały
- mam suchą skórę na dłoniach i między palcami
Załączniki
usta-2.jpg
usta-3.jpg
usta-4.jpg
usta-1.jpg
dimedicus

Re: Przewlekły problem z ustami

Post autor: dimedicus »

W wynikach nic nie ma nieprawidłowego, język pobruzdowany z delikatnym zaznaczeniem objawowym języka geograficznego,w każdym razie nic poważnego.
Kto zlecił stosowanie maści cynkowej? przecież nie ma pan opryszczki a tylko wysusza naskórek i jego odwarstwianie.
Jeśli zacznie się smarować usta to z czasem dochodzi że trzeba stale smarować,gdyż nie wytwarza się naturalna warstwa nawilżająca a przejście do normalności jest długie.Usta się po prostu uzależniają od smarowideł różnych, więc się ponownie smaruje i takie błędne koło.
Wskazane stosować wit A+B2, żelazo chelatowe, leki na halitozę,dokładna higiena jamy ustnej,płukania(wskazane badanie stomatologiczne)
Czy robiono badanie na pasożyty. Stosowana dieta( proszę na jakiś czas odstawić potrawy mleczne i mięsne,może występować alergia)
może warto stosować okresowo na dni 7 Pimafucort
Wydaje się że lekarz prowadzący nie przyłożył się do diagnostyki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post