Ból pod łopatką

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
monika222
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2016, o 15:57

Ból pod łopatką

Post autor: monika222 »

Od kilku dni odczuwam ból pod prawą łopatką. Ból z każdym dniem się nasila. Kiedy obrócę się w lewą stronę ból także się nasila, natomiast kiedy obrócę się w prawą stronę nie czuję żadnego bólu. Dodam, że na pewno mnie nie zawiało i raczej nic sobie nie nadciągnęłam (o ile pod łopatką znajduje się coś co można sobie nadciągnąć). Na początku lutego odczuwałam ten sam ból, także pod prawą łopatką. Trwało to ponad tydzień. Poszłam wtedy na masaż całego kręgosłupa i po godzinie nie czułam żadnego bólu. Fizjoterapeuta, który robił mi masaż sam zdziwił się, że tak szybko mi przeszło. Czy spowodowany może być ten ból
Jak się go pozbyć
irenist
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 67
Rejestracja: 5 mar 2016, o 20:10

Re: Ból pod łopatką

Post autor: irenist »

To może być nerwoból, zwiększone napięcie mięśniowe przyczyną może być nieergonomiczna pozycja w pracy. Smarowanie żelami bądź maściami rozgrzewającymi, robienie ciepłych kompresów i oczywiście masaż powinny znowu przynieść ulgę. Ewentualnie można sie jeszcze postarać o leki rozluźniające mięśnie.
Meneus

Re: Ból pod łopatką

Post autor: Meneus »

Może to być zwykła neuralgia czyli samoistne podrażnienie nerwu piersiowego, można spróbować leków rozkurczowych np. Nospa i p. bólowych, jak się udasz na masaż to też nic nie zaszkodzi.
Sam czasami miewam takie bóle kilka razy do roku, wtedy nawet głębszego oddechu nie mogę wsiąść, u mnie skutecznym sposobem było smarowanie bursztynem, tzn kawałki bursztynu wrzucone na kilka dni (co najmniej) do butelki ze spirytusem.

Proponuję jeszcze wykonać RTG kręgosłupa piersiowego, dla pewności czy nie ma w nim jakichś zmian.
monika222
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2016, o 15:57

Re: Ból pod łopatką

Post autor: monika222 »

Dzięki za odpowiedź. Trochę się uspokoiłam (znajomi straszą mnie dyskopatią), ale czy to możliwe w wieku 17 lat?
Zobaczę czy ten bursztyn coś pomoże, bo na razie nie bardzo mogę się wybrać na masaż... niestety

Zawsze zostaje opcja z tabletkami
irenist
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 67
Rejestracja: 5 mar 2016, o 20:10

Re: Ból pod łopatką

Post autor: irenist »

Dyskopatia w odcinku piersiowym nie jest czymś częstym (chociażby z powodu jego małej ruchomości), a zwłaszcza w tak młodym wieku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post