skręcenie czy możliwe pęknięcie?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
maly013
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2016, o 11:20

skręcenie czy możliwe pęknięcie?

Post autor: maly013 »

Witam,wczoraj na treningu piłki nożnej źle stanąłem i chyba podkręciłem nogę,słyszalny był jakby trzask? Troszkę zabolało ale dalej trenowałem,później normalnie chodziłem.Rano odrobinę bolała i była zastygnięta po nocy,ale rozchodziłem i ból minął,jedynie gdy wyginam to czuję,pojawiła się minimalna opuchlizna na samej kostce i z centymetr poniżej, bez krwiaka.Czy możliwe jest jakieś pęknięcie?Lekarza mam w poniedziałek a jutro mecz i zastanawiam się czy po obandażowaniu normalnie grać?
irenist
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 67
Rejestracja: 5 mar 2016, o 20:10

Re: skręcenie czy możliwe pęknięcie?

Post autor: irenist »

Wątpliwe żeby coś tam pękło, ja bym sobie na Twoim miejscu odpuściła mecz aby nogi nie nadwyrężać bo po meczu będzie jeszcze gorzej. Dla pewności można zrobić prześwietlenie.
dimedicus

Re: skręcenie czy możliwe pęknięcie?

Post autor: dimedicus »

Wynika z tego że wystąpiło skręcenie stawu skokowego prawdopodobnie I stopnia.Zdjęcie wykaże czy tak jest.Na razie robić okłady, stosować żel lioton 1000(wcierać w górę) noga uniesiona(wyprostowana na krzesełku) i odpoczynek przez tydzień i nie przeciążać nogi jak radzi koleżanka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post