Problem z erekcją

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Benek1505
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:52

Problem z erekcją

Post autor: Benek1505 »

Witam.

Mam 25 lat i od 3-4 miesięcy mam problem z erekcja. Byłem już i kilku lekarzy i każdy radzi czekać gdyż wróci to do normy. Jak wiadomo problem tej natury i powtarzające się "niedyspozycje" wzmagają tylko moja frustracje. Około 7 miesięcy temu przyjmowałem sterydy anaboliczne w postaci testosteronu. Po tej kuracji rzekomo "odblokowałem" organizm innymi środkami. I właśnie po jakimś czasie pojawiły się problemy. Od tamtej pory nie stosowałem żadnych suplementów diety ani sterydów. Robiłem natomiast badania i przedstawiają się one następująco:

TSH - 1,930 norma 0,350 - 4,940
FSH - 2,59 norma 0,95 - 11,95
LH - 5,35 norma 0,57 - 12,07
Prolaktyna - 12,70 norma 3,46 - 19,40
Testosteron - 1339,31 norma 142,39 - 923,14
SHBG - 69,48 norma 18,30 - 54,10
DHEA-SO4 - 235,80 norma 160,0 - 449,0

Jak widać podwyższony Testosteron i SHBG. Lekarze mówią ze wyniki mam bardzo dobre, lecz niestety mój problem nie znika.
Każdy z lekarzy twierdzi, że wszystko wróci do normy z czasem... Proszę o pomoc pozdrawiam.
dimedicus

Re: Problem z erekcją

Post autor: dimedicus »

Zgadza się wyniki są dobre
Proszę wyjaśnić o co tu chodzi? nie bardzo zrozumiałem
Benek1505 pisze: Po tej kuracji rzekomo "odblokowałem" organizm innymi środkami. I właśnie po jakimś czasie pojawiły się problemy.
czy przypadkiem nie anaboliki? sterydy?
Czy to są jedyne wyniki badania? a jak cukier? Badanie prostaty?
Czy występują jakieś problemy z kręgosłupem? stosowane używki(alkohol,papierosy) czy się pan zajmuje, jakieś sporty,jak z odżywianiem(śmieciowe,nieregularne) jak ze spaniem?Partnerka stała?masturbacje?
Benek1505
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:52

Re: Problem z erekcją

Post autor: Benek1505 »

"Odblok" czyli pobudzenie organizmu do produkcji własnego testosteronu przy odstawieniu podawania z zewnątrz. W tym przypadku brałem HCG (Pregnyl) oraz Clomifene Citrate (Clomid). Chodzi tu o pobudzenie przysadki i jąder do normalnego stanu sprzed kuracji sterydowej. Mniej więcej tak to wygląda.

Innych badań nie robiłem. Ani cukru ani prostaty. Problemów z kręgosłupem nie mam. Prowadzę raczej aktywny tryb życia siłownia i gra w piłkę nożną oczywiście amatorsko. Używki jedynie alkohol lecz 1-2 razy na tydzień. Żadnych papierosów ani substancji odurzających. Jedzenie staram się omijać śmieciowe choć i takie się zdarzy. Sen jak to przy pracy zmianowej śpię o różnych porach ale nie mogę mieć zastrzeżeń. Choć wcześniej ok. 2 miesiące temu sypiałem nie spokojnie i budziłem się co jakiś czas. Teraz wróciło to do normy. Partnerka stała. Jeśli mogę jeszcze dodać to gdy wstaję pojawia się poranny wzwód lecz nie jest on pełny. To samo gdy dochodzi do zbliżenia.
dimedicus

Re: Problem z erekcją

Post autor: dimedicus »

Dla pewności zrobił bym dodatkowe badania o których wspomniałem.
Jeśli i w tym nic nie będzie,to problem jest psychogenny.W takich przypadkach polecam zastosowanie wspomagania który często przynosi pozytywne działanie i na dłuższy okres czasu.Albo już na stałe.To takie przypomnienie organizmowi o potrzebach.
Też polecam spożywanie pokarmów które maja wpływ na zwiększone libido.
Benek1505
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:52

Re: Problem z erekcją

Post autor: Benek1505 »

W takim razie udaję się na badania. Jeśli pan może dokładnie opisać jakie to poproszę.
Pozdrawiam.
dimedicus

Re: Problem z erekcją

Post autor: dimedicus »

dimedicus pisze:Badanie prostaty
Benek1505
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:52

Re: Problem z erekcją

Post autor: Benek1505 »

Witam.

Zrobiłem badania i o to wyniki:



FSH 2,45 mIU/ml norma 1,50 - 12,40
LH 6,42 mIU/ml norma 1,70 - 8,60

Prolaktyna 8,53 ng/ml norma 4,04 - 15,20

Testosteron 784,90 ng/dl norma 249,00 - 836,00

Testosteron wolny 27,92 pg/ml norma 1,00 - 28,28

SHBG 58,45 nmol/l norma 18,30 - 54,10

PSA całkowity 1,050 ng/ml norma 0,000 - 1,400

PSA wolny 0,56 ng/ml

Norma PSA:

fPSA/PSA < 10% - podwyższone ryzyko wystąpienia nowotworu
fPSA/PSA > 20% - niskie ryzyko wystąpienia nowotworu
10% < fPSA/PSA < 20% - wskazana dalsza diagnostyka. Interpretacja w połączeniu z oznaczonym równolegle PSA całkowitym i wyliczonym indeksem fPSA/PSA

Proszę o radę i interpretację wyników. Pozdrawiam.
dimedicus

Re: Problem z erekcją

Post autor: dimedicus »

Nie są to za dobre wyniki ale nie są związane z erekcją. Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem urologiem
Benek1505
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:52

Re: Problem z erekcją

Post autor: Benek1505 »

Nie za dobre? Cos wiecej?
Meneus

Re: Problem z erekcją

Post autor: Meneus »

U pana jest utrzymujące się podwyższone SHBG i nad tym wskazane się "pochylić" co prawda TSH jest w normie ale to samo TSH jeszcze nie jest wykładnikiem pracy tarczycy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post