Anemia? Bielactwo? Co to może być

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
olunia111
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2015, o 10:26

Anemia? Bielactwo? Co to może być

Post autor: olunia111 »

Mam 17 lat.. zrobiła mi się biała plama prawie, że na twarzy byłam u lekarza stwierdził bielactwo... dostałam lek nie pomaga w ogóle.. na szyi łuszczy mi się skóra jakby robiła się brązowa plama.. co mam z tym zrobić ? i co to może być ? Sad Sad może coś nie tak z wątrobą ??
carboczar

Re: Anemia? Bielactwo? Co to może być

Post autor: carboczar »

Problem jest bardzo poważny,dlaczego!dlatego,że jeśli się stwierdzi na podstawie badań a dostępne leczenie nie przyniesie rezultatu,to nie ma innego leczenia.Należy zaznaczyć,że występują 2 rodzaje bielactwa tzw wrodzone(a te dzielą się na ogólne i częściowe)oraz nabyte.W rozpoznaniu należy rozważyć kilka chorób:sprawdzić tarczycę,sytuacje stresujące, niedokrwistość,cukrzycę czy inne choroby.Dlatego należy wykonać badania.Zmiany mogą się objawiać rożnymi kolorami w tym białe,żółte)W początkowej fazie można stosować kortykosteriody.Czy maści z takrolimusem-immunomodulującym lekiem(Protopic czy Takrolimus)Jednak dobre efekty może przynieść fotochemioterapia metodą PUVA czyli z zastosowaniem doustnych leków.Niestety ma tą wadę,że może leczenie trwać miesiącami.A może się zdarzyć że po zakończeniu leczenia objawy powrócą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post