Ugryziony przez kleszcza?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
ghjklpa
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2015, o 10:31

Ugryziony przez kleszcza?

Post autor: ghjklpa »

Dzień dobry!
4 dni temu chodziłem po lesie
Gdy wróciłem do domu ok 5 cm pod kolanem po lewej stronie goleni, tuż koło niej znalazłem coś czarnego. Złapałem to paznokciami i wyciągnąłem
połowę bo reszta się oderwała. Wydłubałem ją paznokciami ale nie wiem czy cała. w tym miejscu zrobiła mi się ciemnoczerwona plamka na skórze bez wybrzuszenia i raczej nie swędzi. Ma wymiary 1cm x 1 cm. Nie powiększa sie i nie maleje. Myśle , że możliwe że miałem kleszcza i go nie rozpoznałem. Od jego ewentualnego złapania nie minęło na pewno wiecej jak 1 - 2 godzin. Czy mógł się on wbić w tak krótkim czasie, bo ktoś mi mówił że kleszcz potrzebuje na to 8 godzin aż znajdzie dobre miejsce.
Jeżeli jakiś kawałek kleszcza zostałby w ciele to co robić i jak poznać że on tam jest? Kiedy można zrobić badania na kleszczowe zapalenie mózgu i boleriozę?
carboczar

Re: Ugryziony przez kleszcza?

Post autor: carboczar »

Bardzo wątpliwe aby w tak krótkim czasie wystąpiło zakażenie(chociaż przy takim rozerwaniu może dojść do zakażenia.)Kleszcz szybko się wbija w ciało i nie potrzeba aż tyle czasu.Każdą taką zmianę powinien diagnozować lekarz i ocenić czy jest powód do niepokoju.Nie zawsze zachodzi potrzeba stosowania antybiotyku.O tym decyduje lekarz po obejrzeniu pacjenta.Test przeciw Borrelia burgdorferi w klasie IgG i IgM. wykonuje się nie prędzej jak 6 tygodni po leczeniu.W tak wczesnym okresie zastosowania leczenia nie powoduje komplikacji,dlatego proszę się udać do swojego lekarza.Oceni czy zachodzi koniecność stosowania antybiotyku.(ja bym zalecił)
fufulka

Re: Ugryziony przez kleszcza?

Post autor: fufulka »

Kleszcz zaraża już w momencie wbicia się.
Rumień jest po wyciągnięciu jeszcze parę dni.
Teraz nie rozpoznasz czy wyciągnąłeś wszystko skoro jest plamka ciemnoczerwona.
Jedyne co to do lekarza i niech zadecyduje co robić, nawet na SOR/IP można jechać. Z reguły antybiotyk powinien być, ale zazwyczaj jest obserwacja czy rumień wokół się powiększa.
Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post