węzły chłonne u dziecka na szyi

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

węzły chłonne u dziecka na szyi

Post autor: aniaj »

Witam, mam pytanie syn (obecnie nie całe 9 lat) z obu stron szyi (tak bardziej z boku) ma wg lekarza wyczuwalne węzły chłonne (z jednej strony ciut bardziej), powiedział żeby z tym nic nie robić....nawet jakoś je nazwał fachowo, ale niestety nie zapamiętałam. Ma również wyczuwalne w pachwinach. Nie bolą go, są bardzo ruchome (bardzo przeskakują pod palcami). Jest dzieckiem normalnie rozwijającym się, ma apetyt, jest żywotny (nawet trenuje piłkę), generalnie nic nie budzi mojego niepokoju. Jest tylko chudy, między innymi -tak twierdzi lekarz- przez to te węzły są bardziej wyczuwalne i, ze jak będzie starszy, bardziej zmężnieje to te węzły "znikną" czyli pewnie już nie będą tak wyczuwalne. Taki stan trwa już kilka lat (żeby nie przesadzić ale około 4-5 lat). Co rok robię morfologie z rozmazem, która wychodzi zawsze dobrze. Proszę o informację czy faktycznie taki stan-z tymi wyczuwalnymi węzłami-może trwać kilka lat, czy jeżeli faktycznie coś by się działo to wyszło by w morfologii, co jakiś czas zamartwiam si tymi węzłami i nakręcam, wkurzając dziecko bo go non stop macam), męża bo się na mnie drze i siebie-bo zamiast pracować to szukam i czytam pierdoły w internecie (oczywiście wszystko w przypadku węzłów jest sprowadzane do raka).
dimedicus

Re: węzły chłonne u dziecka na szyi

Post autor: dimedicus »

aniaj pisze: męża bo się na mnie drze i siebie-bo zamiast pracować to szukam i czytam pierdoły w internecie
I w cale się nie dziwię wyjaśnię raz jeszcze;
u dzieci jest to normalny objaw i często występuje powiększenie węzłów chłonnych i nie jest to stan chorobowy
Są osoby szczególnie szczupłe gdzie węzły chłonne są bardziej wyczuwalne i większe,co nie jest żadnym objawem chorobowym
aniaj pisze:co jakiś czas zamartwiam si tymi węzłami i nakręcam, wkurzając dziecko bo go non stop macam
i po co to macać,( to nie kura) takie macanie,też będzie powodować powiększenie,powoduje podrażnienie ale to też nie choroba.
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: węzły chłonne u dziecka na szyi

Post autor: aniaj »

A jakie węzły generalnie powinny wzbudzić moja czujność? Bo właśnie różne info w sieci można wyczytać w tym temacie!
dimedicus

Re: węzły chłonne u dziecka na szyi

Post autor: dimedicus »

A więc zbite,twarde(lite) nie przesuwalne,rosnące >1 cm,okrągłe(normalne są w kształcie fasolki)
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: węzły chłonne u dziecka na szyi

Post autor: aniaj »

Mi kiedyś właśnie ten lekarz mówił, ze u dzieci możemy mówić o powiększonych węzłach jak maja 2,5 cm (to już są faktycznie duże), takich to na pewno nie ma, te co ma myślę ze nie mają 1 cm (choć w palcach centymetra nie mam) są bardzo ruchome, nie bolą go, są podłużnego kształtu (nie są okrągłe)i jak skręci głowę to są widoczne gołym okiem i ma je naprawdę już bardzo długo! Zawsze się mątwie o te węzły!
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: węzły chłonne u dziecka na szyi

Post autor: aniaj »

Ten jeden moze ma z 1 cm.. Czy to znaczy, ze jak ma powyżej 1 cm ze cos dzieje sie złego? Napewno nie ma okrągłego kształtu, jesy łatwo przesuwalny. Martwię sie!
dimedicus

Re: węzły chłonne u dziecka na szyi

Post autor: dimedicus »

Wiele razy nie tylko ja wyjaśniałem,nic się nie dzieje i proszę wybaczyć ale to nie dziecko potrzebuje pomocy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post