Lęki przy nerwicy

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Rita Maria
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2016, o 14:48

Lęki przy nerwicy

Post autor: Rita Maria »

Witam
Lecze się od pół roku na nerwicę, leczenie obejmuje cotygodniowe wizyty u psychoterapeuty które dopełnia leczenie farmakologiczne. Moje obawy odnoszą się lęków i wewnętrznego napięcia nad którym pracuje. Mój problem odnosi się głównie w momentach kiedy któryś z moich znajomych lub inna osoba wychodzi a ja zostaje sama pojawia się ogromny lęk czy on na pewno wyszedł. Nie widze go ale boję się, że on nadal jest w moim domu i będzie obserwował mnie i widział nawet w krepujacych sytuacjach. Wiem, że może wydawać się to dziwne ale tak jest. Proszę o radę i wyjaśnienie co może być przyczyną tych obaw.
Dziękuję
drTeresa

Re: Lęki przy nerwicy

Post autor: drTeresa »

Pani problem,to skopofobia
Wie pani,że jest sama ale sądzi,że ktoś może być,jest to irracjonalne zaburzenie lękowe.
Trudno ocenić dlaczego u pani taki stan się uzewnętrznił.Bardzo możliwe,że kiedyś była przyczyna, która spowodowała taki lęk.Tu nie ocenimy co było podstawą. Konieczny jest dłuższy wywiad. Nie wiem czy psychiatra dochodził przyczyny a to jest ważne.
O leczeniu nie piszę, gdyż jest pani w trakcie leczenia.
Za mało o pani wiem aby coś doradzać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post