Interpretacja wyników krwi,podwyższone OB i białko w moczu.

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
Gawron
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2015, o 13:07

Interpretacja wyników krwi,podwyższone OB i białko w moczu.

Post autor: Gawron »

Witam, mam pytanie odnośnie wyniku OB który ostatnio robiłam wyszedł mi 20/47 lekarz powiedział że mam zapalenie pęcherza moczowego ponieważ w moczu było białko 0,08. Czy OB ma coś wspólnego z pęcherzem ? Czy trzeba je powtórzyć ? Czy to OB jest bardzo wysokie? Czy może wskazywać na nowotwór? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
carboczar

Re: Interpretacja wyników krwi,podwyższone OB i białko w moc

Post autor: carboczar »

Nie rozpatruje się tylko jednego wyniku i nikt na podstawie tylko OB nie oceni stanu zdrowia.Pewne jest że występuje stan zapalny i może być on spowodowany tak wieloma przyczynami,że bez badań nie można oceniać.Podam tylko kilka przyczyn stanu podwyższenia OB i tak:wszelkie stany zapalne z przyczyn infekcyjnych(obecność białka wskazuje na stan zapalny dróg moczowych,niewielka ilość nie jest przesłanko do stwierdzenia jakiegokolwiek stanu patologicznego,może też wystąpić na wskutek zmarznięcia)w przypadku pań należy dodatkowo uwzględnić czy nie jest się w ciąży przed okresem,w okresie przy stosowaniu anty.cukrzycy.Problemy z tarczycą oraz inne przyczyny.Proszę podać wszystkie wyniki i objawy,wówczas będzie można ocenić co się dzieje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post