Po jakim czasie?

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
damianss-85
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2016, o 22:01

Re: Po jakim czasie?

Post autor: damianss-85 »

Czyli zakladajc hipotezę, ze zarazilem sie jednoczesnie HIV i HCV to nawet przy tak zaistniałej sytuacji badnia HIV Combo (Ab/Ag), anty-HCV I HCV RNA wykonane po 12 tygodniach od ryzyka bedą miarodajne już (jakby cos mialo wyjsc to juz by wyszlo po takmi czasie w tych badaniach nawet przy korelacji HIV/HCV) i rozwieja moje watpliwosci ? Czy 12 tygodni to odpowiedni czas na wykonanie tych trzech badan nawet przy domniemanej, przypuszczalnej korelacji HIV/HCV? Prosze mi jeszcze odpowiedzieć na to pytanie i bede mial wszystko jasne.
dimedicus

Re: Po jakim czasie?

Post autor: dimedicus »

damianss-85 pisze:po 12 tygodniach od ryzyka bedą miarodajne
damianss-85
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2016, o 22:01

Re: Po jakim czasie?

Post autor: damianss-85 »

Jeśli miałem na miesiąc przed wykonaniem testów mocno zakrapianą i imprezę alkoholową to nie zaburzy to ich wyników?
carboczar

Re: Po jakim czasie?

Post autor: carboczar »

Na pewno nie.
damianss-85
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2016, o 22:01

Re: Po jakim czasie?

Post autor: damianss-85 »

Jeszcze ciekawi mnie ta korelacja HIV/HCV... mianowicie: Jeśli wspołzakażenie HCV nie ma wpływu na pojawienie się odpowiedzi układu immunologicznego na wirusa HIV to teoretycznie jeśli odbiorę po 12 tygodniach negatywny wynik testu na HIV będzie to oznaczać, że HIV'em się nie zaraziłem, tym samym wirus HIV nie będzie miał wpływu na pojawienie się odpowiedzi organizmu na HCV (bo HIV'a w moim organizmie nie będzie), więc test na HCV tez będzie już wiarygodnym testem po takim czasie, dobrze rozumiem?

No, ale załóżmy jeszcze taką możliwość, że po ekspozycji w tym samym czasie doszło do zakażenia HIV i HCV jednocześnie. Czy w takim wypadku po 12 tygodniach od zarażenia HCV RNA i HIV (Ag/Ab) pokazały by juz aktywne zakażenia tymi wirusami, czy byłyby miarodajne?

HCV nie wpływa na wyniki testów na HIV, natomiast HIV wpływa ale na pojawienie sie anty-HCV. Czy HIV opóźnia też pojawienie sie we krwi HCV RNA?


Proszę mi to w jakiś jasny sposób zobrazować, bo chce po 12 tygodniach zrobic sobie te badania i nie czekać już ani dnia dłużej, bo to mnie strasznie męczy.
admin. med.

Re: Po jakim czasie?

Post autor: admin. med. »

Było wszystko wyjaśniane a widzę w dalszym ciągu wałkowanie tematu od początku.Nie ma potrzeby przedłużać tematu. Temat zamykam.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post