pomoc w identyfikacji dolegliwości

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
cinek94
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 10:45

pomoc w identyfikacji dolegliwości

Post autor: cinek94 »

witam,
Zaczęło się trzy miesiące temu od bólu brzucha i wymiotów. Trafiłem od razu na pogotowie, powiedzieli mi że to nieżyt żołądkowo-jelitowy. Przez cały miesiąc dokuczał mi skurczowy ból brzucha z uczuciem gniecenia, ściskania głównie na wysokości żołądka ale też po prawej i lewej stronie na wysokości pępka. Następnie 3 tygodnie przerwy i powrót tych samych objawów. Nie mam wymiotów, biegunkę miałem tylko dwa razy. Jestem cały czas pod obserwacją lekarza; wszystko dobrze wychodzi w badaniach krwi i moczu. Wg lekarza rodzinnego to grypa żołądkowa, którą aktualnie przechodzę drugi raz w ciągu trzech miesięcy. Czekam na gastroskopie. Cały czas pilnuje diety, biorę no-spę, przeciwbólowe i osłonę.
Czy to możliwe, żeby wirus tak długo się utrzymywał?
Co mi może dolegać?
Czy to może być wrzód żołądka?
Czy mogę wykluczyć zakażenie, czy też bakterie kiedy wyniki morfologii są pozytywne?
Co mogę jeszcze zrobić, aby polepszyć swój stan zdrowia?
dimedicus

Re: pomoc w identyfikacji dolegliwości

Post autor: dimedicus »

W takim przypadku wszystko możliwe,bez wykonania gastroskopii nie można będzie postawić diagnozy
Można tu podejrzewać wrzody żołądka i XII-cy,stany zapalne w żoładku oraz XII-cy, zmiany w przewodzie pokarmowym,ZJD
cinek94 pisze:nieżyt żołądkowo-jelitowy
też możliwy z nawrotami i tu przyczyn może być kilka;bakterie czy wirusy ale też grzyby albo pasożyty.
cinek94 pisze:Czy mogę wykluczyć zakażenie, czy też bakterie kiedy wyniki morfologii są pozytywne?
To zależy od zakresu zleconych badań np czasem wykonuje się posiew krwi.
cinek94 pisze:Cały czas pilnuje diety, biorę no-spę, przeciwbólowe i osłonę.
tu bym odstawił p.bólowe,te mogą powodować objawy wtórne, osłonowe ale jakie,czy to wszystkie?proszę zapoznać się w dziale diet z reżymem żywieniowym i rodzajami diet przy np wrzodach żołądka i XII-cy
cinek94
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 10:45

Re: pomoc w identyfikacji dolegliwości

Post autor: cinek94 »

dimedicus pisze:tu bym odstawił p.bólowe,te mogą powodować objawy wtórne, osłonowe ale jakie,czy to wszystkie?proszę zapoznać się w dziale diet z reżymem żywieniowym i rodzajami diet przy np wrzodach żołądka i XII-cy
dzięki za odpowiedź :)
leki biorę doraźnie; paracetamol + nospa + 4lacti. Aha i jeszcze telfast 120 cały czas na alergie.
dimedicus

Re: pomoc w identyfikacji dolegliwości

Post autor: dimedicus »

Szkoda,że przy tych badaniach nie wykonano od razu badana stolca na pasożyty oraz testu w kierunku bakterii Helicobacter pylori. W tym układzie zostanie wykonany w zależności od stanu przy gastroskopii.
Będzie to istotne i trzeba wykonać w miarę możliwości gastroskopię. Na kiedy jest zaplanowana?
cinek94
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 10:45

Re: pomoc w identyfikacji dolegliwości

Post autor: cinek94 »

dimedicus pisze:Na kiedy jest zaplanowana?
Na 06.04. Będzie w tym test na bakterie Helicobacter pylori.
dimedicus

Re: pomoc w identyfikacji dolegliwości

Post autor: dimedicus »

Więc poczekajmy do badania a na razie tak jw.
cinek94
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 10:45

Re: pomoc w identyfikacji dolegliwości

Post autor: cinek94 »

dimedicus pisze:Więc poczekajmy do badania a na razie tak jw.
ok. dzięki jeszcze raz.

edit. gastroskopia nic nie wykryła. Od lekarki dostałem Pamyl 20mg i czuje się po tym świetnie. Czekam na wynik z prób wątrobowych, zapisuję się jeszcze do gastrologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post