Żółte kępki na twarzy. Do jakiego lekarza się udać?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Beata
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2016, o 10:56

Żółte kępki na twarzy. Do jakiego lekarza się udać?

Post autor: Beata »

Witam. Mam 42 lata. Podejrzewam, iż zabarwione na żółtawo *napuchnięcia* na mojej twarzy w okolicy nosa nieco pod oczami (które pojawiły się około pół roku temu i stają się bardziej intensywne) to tworzące się kępki żółte. Znalazłam informację, iż częstą ich przyczyną jest nieprawidłowe odżywianie. Z uwagi na charakter pracy i brak czasu od kilku lat żywię się praktycznie tylko expresowymi zupkami w proszkach. Zmiany na twarzy są widoczne, jednakże nie wyglądają jeszcze jak te, które widnieją na zdjęciach znalezionych w necie. Uprzejmie i bardzo proszę o informację, do lekarza jakiej specjalności powinnam się udać aby ustalić przyczynę tych zmian i rozpocząć leczenie (na forach internetowych znalazłam jedynie informację o dermatologach i chirurgach plastycznych, którzy zajmują się ewentualnym usuwaniem kępek). Nadmieniam, iż nie mam pewności, czy występujące u mnie zmiany skóry twarzy to kępki żółte. Czy powinnam udać się do lekarza chorób wewnętrznych, czy też kardiologa? Z góry serdecznie dziękuję za radę i pozdrawiam
dimedicus

Re: Żółte kępki na twarzy. Do jakiego lekarza się udać?

Post autor: dimedicus »

Bez badań nie ocenimy jednoznacznie co się dzieje,zwykle takie zmiany są związane z wątrobą(wzrost stężenia lipidów),z układem pokarmowym, problemy z nerkami być może coś z cukrem. Na tym etapie diagnozowania odpowiednim jest lekarz ogólny,który albo sam będzie diagnozował (zleci badania) i w zależności od wyników może skierować do specjalisty gastrologa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post