Jakie ćwiczenia można stosować przy zwyrodnieniu stawu biodr

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
bronth
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2015, o 13:40

Jakie ćwiczenia można stosować przy zwyrodnieniu stawu biodr

Post autor: bronth »

Witam serdecznie,

Znajoma zapytała mnie o poradę w celu schudnięcia, cierpi przy tym na zwyrodnienie stawu biodrowego (koksartozę). Mam wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i ćwiczeń, ale nie jestem fizjoterapeutą, ani rehabilitantem dlatego mam nadzieję, że wesprze mnie kto z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem przy tym przypadku :)

Znajoma chciałaby przede wszystkim schudnąć, a to przyda się stawowi by go odciążyć, kwestię żywienia się załatwi, ale co z ćwiczeniami? Co może robić? Słyszałem, że pływanie jest ok, jazda na rowerze i spacery, ale z takich typowych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni? Przysiady zapewne odpadają? A pompki i ćwiczenia na drążku + inne ćwiczenia siłowe na górną partię ciała przy użyciu hantli(nawet w siedzeniu)? To w końcu nie obciąża stawu biodrowego.

Pytam, gdyż nie chcę by sobie zrobiła krzywdę przez moje rady... :)
Meneus

Re: Jakie ćwiczenia można stosować przy zwyrodnieniu stawu b

Post autor: Meneus »

Wiele ćwiczeń znajduje się w dziale rehabilitacji.
jak najbardziej można pływać,jeździć rowerem również stacjonarny w domu,wszystkie ćwiczenia nie obciążające a więc lekkie,napinanie mięśni,ćwiczenia na leżąco i na boku,również chodzenie po schodach ale podstawą jest schudnięcie
Można pomyśleć o odpowiednim obuwiu ortopedycznym,stosowanie laseczki dla odciążenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post