czyrak? konswekwencje: obrzęk twarzy

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
ebka
Użytkownicy
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2016, o 16:13

czyrak? konswekwencje: obrzęk twarzy

Post autor: ebka »

Dzień dobry,

w ostatnim czasie utworzył się na mojej twarzy - w okolicy prawej skroni, blisko oka - bolesny prawdopodobnie czyrak (duża, twarda zmiana skórna, bardzo bolesna). We wtorek próbowałam go wycisnąć, podjęłam kilka prób, mimo bólu, aż do momentu, gdy spostrzegłam, że napuchnęła mi górna powieka i ta okolica (z czyraka wypłynęła tylko niewielka ilość przezroczystego płynu). Opuchlizna zeszła do wieczora tamtego dnia, czyrak też się wchłonąl, dziś jest już tylko mały strupek. Ale niestety do dnia dzisiejszego ta strona twarzy (prawa) jest obrzęknięta. Odczuwam jak po tej stronie uwierają mnie okulary (twarz dotyka do boku okulara), po prostu jest napuchnięta, kolor skóry normalny, nie ma bólu. Czy kształt twarzy i ten obrzęk ustąpi? Co robić, żeby stan wrócił do normalności?
dimedicus

Re: czyrak? konswekwencje: obrzęk twarzy

Post autor: dimedicus »

ebka pisze:Czy kształt twarzy i ten obrzęk ustąpi? Co robić, żeby stan wrócił do normalności?
Nie jestem w stanie ocenić jak to wygląda. Co można zrobić a więc ciepłe kompresy a następnie okłady z maści ichtiolowej.Powinno się wchłonąć a jeśli nie to wyjdzie samo po okładach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post