Żle dobrane obówie i problem z palcem,krew pod paznokciem

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
lukas772
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 19:22

Żle dobrane obówie i problem z palcem,krew pod paznokciem

Post autor: lukas772 »

Witam. Przez pewien czas nosiłem źle dobrane obuwie do mojej stopy. Było o kilka numerów mniejsze. Szybko je wymieniłem na normalne. Ale zaczeło dziać sie coś niedobrego z palcem. Podczas noszenia tego złego obuwia zaczął mnie bolec i krew pojawiła sie pod paznokciem i teraz chyba zastygła. Nie boli mnie obecnie.
Jak będzie wyglądac leczenie takiego palca? Czy trzeba będzie usuwac paznokiec czy również cały palec?
Pozdrawiam
WiolkaKlaman
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 07:50

Re: Żle dobrane obówie i problem z palcem,krew pod paznokcie

Post autor: WiolkaKlaman »

Raczej nie jest potrzebne usuwanie paznokcia, jednak uważałabym następnym podczas zakupów obuwia. Nie wyobrażam sobie chodzenia w butach za dużych o kilka rozmiarów.
dimedicus

Re: Żle dobrane obówie i problem z palcem,krew pod paznokcie

Post autor: dimedicus »

Kilka istotnych spraw na wstępie:
1.Należy przyciąć paznokcie wyprofilować.Rosną nieprawidłowo.Przez co są też narażone na urazy
2.Po przycięciu wskazane zastosować preparaty przeciwgrzybicze,jak widzę płytka jest zagrzybiona.
Wracając do meritum problemu,nie ma potrzeby usuwania paznokcia,nastąpił wylew(często spotykany problem z powodu nieodpowiedniego obuwia)wraz z wyrastaniem paznokcia krwiaczek będzie się przesuwał do przodu.aż w końcu wyjdzie.Może być też tak, że paznokieć odejdzie sam.Nie widzę potrzeby na tym etapie interwencji chirurga,z wyjątkiem pkt.1 i 2
lukas772
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 19:22

Żle dobrane obuwie i problem z palcem,krew pod paznokciem

Post autor: lukas772 »

Dziękuje pięknie za poradę. Zastosuje sie do zaleceń Juz kiedyś miałem przypadek,że paznokiec wrastał i wyszło tzw. mięso. Wtedy robiłem okłady i po jakimś czasie sytuacja unormowała sie.
dimedicus

Re: Żle dobrane obówie i problem z palcem,krew pod paznokcie

Post autor: dimedicus »

Proszę koniecznie zadbać o paznokcie,nie dziwię się,że mogą wrastać(a przyjemne nie są zabiegi w obrębie paznokcia,ale o tym już pan wie)Koniecznie przycinać i kształtować u kosmetyczki można założyć specjalne klamry dla kształtowania paznokci.Na teraz już stosować preparaty przeciwgrzybicze(jest ich wiele bez Rp więc nie podaje nazwy,chyba że jest taka potrzeba)Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post