Przyczyna chudnięcia

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
ela1957
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56

Przyczyna chudnięcia

Post autor: ela1957 »

Mam 60 lat, od 25 lat choruje na RZS. Półtora roku temu pojawiły się wrzody na dwunastnicy, a dwa miesiące później zaczęłam brać lek biologiczny Enbrel. Od dawna zmniejsza się objętość moich mięśni (mało ruchu), ale gdzieś przez ostatnio rok straciłam prawie zupełnie podskórną tkankę tłuszczową i schudłam 10 kg. Jestem słaba. Staram się zdrowo odżywiać i jem bardzo dużo, bo ciężko mi zaspokoić głód. Często też po jedzeniu dojadam (czuję wtedy większy głód) niż przed jedzeniem. Mam wielki apetyt na słodycze i jabłka. Zlecono mi różne badania, ale diagnozy do podjęcia leczenia nie ma. Sama podejrzewam problemy z trawienie (mało soku żołądkowego) i przyswajaniem. Myślałam o badaniach biorezonansowych, jednak nie do końca im ufam.
dimedicus

Re: Przyczyna chudnięcia

Post autor: dimedicus »

ela1957 pisze:Myślałam o badaniach biorezonansowych, jednak nie do końca im ufam.
też nie mam do tego zaufania.
Czy wykonano jakieś badania w tym kierunku(krew,stolec w tym na pasożyty i krew utajoną,usg j.brzusznej,badanie w kierunku Hp) jeśli tak proszę podać,jak z tarczycą,czy nie występuje depresja?
Czy jest stosowana jakaś dieta? Ile posiłków dziennie, i o jakich porach
Czy są stosowane jakieś i jakie leki w tym witaminy A,D,E oraz K
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post