Grzybica a zakażenie partnera, czy jest możliwe

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
magdalena
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2015, o 16:36

Grzybica a zakażenie partnera, czy jest możliwe

Post autor: magdalena »

Mam takie pytanie czy majac grzybice pochwy( brak widocznych objawow zapalenia) a odczuwane pieczenie itp czy wspolzyjac w prezerwatywie grzybica moze przenosic sie na wyzsze partie narzadu rodnego jajniki jajowody a tym samym powodowac stan zapalny???
Jeszcze jedno czy mozna wykonac badanie kalu na obecnosc grzybow chorobotworczych w jelicie czy jakos specjalnie sie ono nazywa czy np wystarczy wykonac badanie kalu na jaja pasozytow i cysty glizd -czy to badanie wykrywa tez grzyby jesli sa???
bardzo dziekuje
dimedicus

Re: Grzybica a zakażenie partnera, czy jest możliwe

Post autor: dimedicus »

magdalena pisze:
Mam takie pytanie czy majac grzybice pochwy( brak widocznych objawow zapalenia) a odczuwane pieczenie itp czy wspolzyjac w prezerwatywie grzybica moze przenosic sie na wyzsze partie narzadu rodnego jajniki jajowody a tym samym powodowac stan zapalny???
tak i może spowodować niedrożność jajowodów
magdalena pisze:
Jeszcze jedno czy mozna wykonac badanie kalu na obecnosc grzybow chorobotworczych w jelicie czy jakos specjalnie sie ono nazywa czy np wystarczy wykonac badanie kalu na jaja pasozytow i cysty glizd -czy to badanie wykrywa tez grzyby jesli sa??
są to różne badania i takie badanie na grzyby nazywa się KyberStatus
magdalena
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2015, o 16:36

Re: Grzybica a zakażenie partnera, czy jest możliwe

Post autor: magdalena »

dziekuje odnosnie mojego wczesniejszego 1 pytania ale przeciez grzyby sa w prawidlowej mikroflorze pochwy w niewielkiej ilosci albo np niektore kobiety je maja w wiekszych ilosciach i nie maja objawow i o tym nie wiedza wiec jak tak naprawde jest z tym przenoszeniem sie ich na wyzsze partie. ??? Aprzeciez niektorzy lekarze w trakcie terapii zalecaja seks bez zabezpieczenia zeby przy okazji partner sie leczyl . Wiec ja juz nic nie rozomiem
2) to badanie kyber status to jest z kalu tak jaka jest cena? czy np wystarczy wykonac badanie kalu na jaja pasozytow i cysty glizd -czy to badanie wykrywa tez grzyby jesli sa?? Jakie sa jeszcze badania zeby to wykryc z kalu badz innego materialu. Bo dla mnie lekarz zalecil wykonanie kalu na bialko... zapomnialam jak to sie nazywa i nie wiem czy to wyjdzie w tym????
dimedicus

Re: Grzybica a zakażenie partnera, czy jest możliwe

Post autor: dimedicus »

magdalena pisze:
Aprzeciez niektorzy lekarze w trakcie terapii zalecaja seks bez zabezpieczenia zeby przy okazji partner sie leczyl
na jakiej zasadzie,ze kobieta stosuje leki dopochwowe a mężczyzna w ten sposób się leczy???
Szkoda komentarza!!!
Proszę się zwrócić do swojego lekarza o skierowanie na takie badania, jeśli uzna zleci.A badanie na białko jest badaniem w kierunku lambliozy.Jak zaznaczyłem wyżej badanie kału na pasożyty i badanie w kierunku grzybów jest inne, ale przeprowadza się z kału.Są oczywiście i inne metody badania.Tak, że proszę rozmawiać z lekarzem prowadzącym.
magdalena
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2015, o 16:36

Re: Grzybica a zakażenie partnera, czy jest możliwe

Post autor: magdalena »

dziekuje
1) tak na takiej zasadzie ze ze kobieta stosuje leki dopochwowe a mezczyzna przy wspolzyciu tez sie leczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post