Zwichnięcie rzepki

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
ania30
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2016, o 08:19

Zwichnięcie rzepki

Post autor: ania30 »

Witam,osiem tygodni temu zwichnęłam rzepke w kolanie.Lekarz na pogotowiu nastawił mi kolano i wsadził noge w taka łuske gipsową na cztery tygodnie ,od kostki az po udo ,potem zdjął mi to z nogi ,przepisał rehabilitacje.Minęło juz nastepne cztery tygodnie,noge moge zginac więcej niż 90 stopni.Wszystko było by ok gdyby nie bol który zaczął pojawiac się od kilku dni w kolanie i z boku kolana podczas prostowania i napinania mięśni kolana.Ból staje się coraz mocniejszy.Im wiecej chodze i cwicze tym jest gorzej.Nie miałam robionego usg.Lekarz mówi ,ze kolano nie powinno juz bolec i ze długo juz to trwa ,ale ja nie udaje.Czy to samo przejdzie?
irenist
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 67
Rejestracja: 5 mar 2016, o 20:10

Re: Zwichnięcie rzepki

Post autor: irenist »

Jak była prowadzona ta rehabilitacja? USG jest wskazane żeby sobie zrobić, ewentualnie rezonans magnetyczny. Nie wiem czy samo przejdzie nie wiedząc co jest przyczyną nawracającego bólu, a tego nie dowiemy się bez badań...
Meneus

Re: Zwichnięcie rzepki

Post autor: Meneus »

Dla pewności że tam się nic nie dzieje można zrobić kontrolne USG i/lub RTG kolano można smarować maściami p. bólowymi jeśli jest obrzęk to dodatkowo jeszcze altacetem. Na chwilę obecną można zmniejszyć intensywność ćwiczeń
bonzo
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:46

Re: Zwichnięcie rzepki

Post autor: bonzo »

Ja jestem po operacji i wszystko wróciło do normy. Skonsultuj to z jakimś dobrym specjalistą. Mi operację przeprowadził doktor Jan Paradowski w Krakowie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post