Czy Daylette wchodzi w interakcje z Flucofast

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
renata177
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 20:08

Czy Daylette wchodzi w interakcje z Flucofast

Post autor: renata177 »

Witam, mam nadzieję iż się nie powtarzam z moim pytaniem, ale nie mogłam nigdzie uzyskać odpowiedzi na ten temat.
Mianowicie stosuje antykoncepcje hormonalną DAYLETTE, jednak ginekolog zaleciła mi na ostatniej wizycie zażywanie FLUCOFAST'u.
I tutaj pojawia się moje pytanie, czy zażywanie tych kapsułek nie zaburzy działania Daylette (chodzi mi tutaj o to, czy nie spowoduje plamienia, lub czy nie dostane miesiączki przed dojściem do zielonych tabletek). Zażywam daylette już pół roku jednak zawsze mam obawy jeśli chodzi łączenie tej antykoncepcji z innymi lekami ponieważ przez pierwsze 3 miesiące stosowania Daylette moje miesiączki były nieregularne (czasem pojawiały się nawet przy 14 tabletce).
Czy ktoś mógłby mi udzielić jakiejś informacji na ten temat?
Może ktoś miał podobne doświadczenie czy też obawy?
Z góry dziękuje za informacje :)
dimedicus

Re: Czy Daylette wchodzi w interakcje z Flucofast

Post autor: dimedicus »

Jeśli chodzi o Flukonazol,to nie wpływa na skuteczność środków antykoncepcyjnych.
Bardzo sporadycznie może prowadzić do trombocytopenii a więc do zwiększenia krwawienia przy okresie,krwiomoczu.Oczywiście nie oznacza,że wystąpi.
Piłeczka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 19:42

Re: Czy Daylette wchodzi w interakcje z Flucofast

Post autor: Piłeczka »

Ja te tabletki biorę już 2 lata i zawsze mam regularnie miesiączkę i nic się nie dzieje. Pierwszy raz słyszę o tym dodatku? Możesz napisać co to takiego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post