Słabsza noga, coś z łydką

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
DAMHA
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 11:55

Słabsza noga, coś z łydką

Post autor: DAMHA »

Witam mam 17 lat , aktualnie trenuje . Kiedyś na treningu robiłem odcinki po żwirze . Wieczorem miałem bóle ze nie potrafiłem chodzić . Od tamtego czasu czuje ze to nie ta sama noga jest taka słabsza niż wcześniej i nawet nie potrafię się z niej wybijać tak wysoko jak kiedyś . Zaznacze to nie achilles jest to pod łydka od razu pod łydką Proszę o pomoc
dimedicus

Re: Słabsza noga, coś z łydką

Post autor: dimedicus »

Jak długo trwa już taka sytuacja?Czy było diagnozowane przez lekarza.?W tym miejscu znajduje się mięsień trójgłowy łydki,który łączy się ze ścięgnem piętowym(achillesa)Należy domniemywać nastąpiło naderwanie tego mięśnia lub ścięgna(w miejscu połączenia)Diagnozę można postawić na podstawie usg(jako pomocnicze) oraz badania manualnego.Jak sądzę taka sytuacja jest dłuższa jak 2-3 dni.W tej sytuacji wskazane nie obciążenie nogi prze ćwiczenia,można napinać mięśnie kilka razy dziennie(aby się nie zastały)Bardzo dobre wyniki w rehabilitacji daje pływanie na basenie.Z leków można stosować żele p.bólowe i p.zapalne(jest ich wiele)np.Lioton 1000(wcierać 3 x dn) w górę nogi.Odpoczywać z nogą uniesioną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post