Napady skoncentrowanych bóli w odcinku lędźwiowym

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
checia1
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 09:56

Napady skoncentrowanych bóli w odcinku lędźwiowym

Post autor: checia1 »

Witam,
korzystam z tego forum, gdyż poleciła mi je moja dziewczyna (to jej konto). Otóż od dawna miewam napady bóli w odcinku ledzwiomwym. Ból nie jest stały. Pojawia sie w roznych pozycjach, najczesciej siedzacych lub leżących (nie jestem w stanie określić konkretnych pozycji, gdyż jest ich cały wachlarz) i podczas stosunkow. Są to ostre napady, które ustępują po paru minutach. Jest to na prawdę uciążliwe. Próbowałem już rożnych masci oraz brałem nawet Apo-napro, które znalazłem w apteczce, ale to nie pomaga. Domyślam się, że bóle są skutkiem ubocznym mojej pracy, jestem brukarzem, ale mam 21 lat i pracuje tak dopiero od pol roku. W jaki sposob moge sie pozbyc bólu?

Prosze o pomoc
Kamil
dimedicus

Re: Napady skoncentrowanych bóli w odcinku lędźwiowym

Post autor: dimedicus »

checia1 pisze:
że bóle są skutkiem ubocznym mojej pracy, jestem brukarzem, ale mam 21 lat i pracuje tak dopiero od pol roku.
Prawidłowe skojarzenie.Dla oceny całości wskazane wykonać RTG,należy uznać że to jest przyczyną,bardzo możliwe że ze względu na rodzaj pracy nastąpiły zmiany jądra oponowego m-k.Bardzo często występujące w odcinkach lędźwiowo-krzyżowo-guzicznym.Wskazane jest tu zabiegi z zakresu fizjoterapii(również w powiązaniu z metodą McKenziego)Leki p.zapalne i p.bólowe w różnej postaci szczególnie żele(Nurofen żel
Dicloratio gel,Ketoflexan,Ketoprom żel,Naproxen Plus)
Dobre efekty daje pływanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post