Problemy proktologiczne

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Styks
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 15:00

Problemy proktologiczne

Post autor: Styks »

Witam

Pierwsze hemoroidy miałem stwierdzone kilka lat temu. Zostały mi przepisane na to czopki Proktis-M i po tym jak zużyłem paczkę problem minął. Potem znów po jakimś czasie problem wrócił, znów czopki i pomogło. Tak powiedźmy 2-3 razy w roku ratowałem się czopkami na te dolegliwości.

Od około pół roku lub więcej mam objawy takie jak: szczypanie odbytu, pieczenie, uczucie chłodu(tak jakby wilgoci), czasami bólu po wypróżnieniu podobnego do bólu oddawania mocno twardego stolca przy napieraniu. Zauważyłem, że dość często mam objawy nietrzymania stolca lub gazów bo widać na bokserkach trochę kału, lub mam też uczucie wżynania się w odbyt bokserek przy siedzeniu, nie wiem co to jest? Problem raczej nie leży w za ciasnej bieliźnie.
Niedawno zauważyłem też ale tylko po jednej stronie pośladków chyba ze 3 fałdy średnio grube i przed nimi jakby kuleczkę na jakby jakimś fałdzie skórnym, ale nie wygląda mi to na hemoroid chociaż mogę się mylić. Dodam do tego uczucie zapachu jakby kału gdy wyjdę z łazienki(ale nie zawsze), że gdzieś tam za sobą jakby go ciągnę i czasem też w ustach, ale te dwie rzeczy raczej tylko ja czuję. Leczę się już gastrologicznie(, helicobacter ,zgagi, refluks, itp) gdzie biorę famogast, zirid i dexilant, jutro mam gastroskopie o tych objawach mojemu lekarzowi nie mówiłem(tylko wspomniałem o zapachu stolca jakby ode mnie po wypróżnieniu) bo reszta to raczej sprawa do proktologa, ale co to może być i jakie badania mogą mnie czekać? :( :(
dimedicus

Re: Problemy proktologiczne

Post autor: dimedicus »

Należało powiedzieć gastrologowi. Można było od razu wykonać wstępne badanie per rectum i sprawdzić co się dzieje z żylakami odbytu, zbadać zwieracz(tu może być problem) być może występuje szczelina odbytu.Trudno diagnozować jak się nie widzi ale jest konieczne badanie. Gastrolodzy też robią badania w tym kierunku albo zlecają.Trzeba się będzie nastawić na badanie jelita grubego,może wystarczy tylko rektoskopia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post