Obajwy po leczeniu antybiotykami Helicobacter Pylori

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
stf3
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 07:49

Obajwy po leczeniu antybiotykami Helicobacter Pylori

Post autor: stf3 »

Witam,
od dziecka borykałam się z licznymi niestrawnościami, częstym bólem żołądka. W dorosłym życiu zaczęłam odczuwać skutki uboczne picia mleka- lekarz stwierdził nietolerancję laktozy. Objawami było: uczucie pełność, bardzo wzdęty brzuch (jestem szczupłą osoba, więc brzuch wyglądał niezdrowo), zaparcia. Z czasem, zmieniłam dietę i wszystkie dolegliwości ustały, bądź zdarzały się rzadko (najczęściej z przejedzenia).
Niestety bóle żołądka wróciły, zrobiłam gastroskopię i wyszła obecność bakterii Helicobacter Pyroli. Lekarz przepisał antybiotyk na 10 dni( 2tab.x 1/dzień) +dodatkowy lek (2tab.x2/ dzień)+ Bioprazol 40 (2tab.x1/dzień)+ osłona. Dzień po zakończeniu antybiotyków, przeszłam badanie USG - wszystko jest dobrze.
Obecnie mija 2 tydzień odkąd nie biorę leków. Jedyne co zażywam to Bioprazol, Provag (ze względu na skutki uboczne brania antybiotyków) oraz Enterol (drożdże szczep Sacharomyces boulardii).
Staram się odżywiać zdrowo, lekko , niestety powrócił problem bardzo wydętego brzucha. Od samego rana, na czczo brzuch jest znacznie powiększony, zwłaszcza w dolnej partii. Nie odczuwam aby gazy chciały się "wydostać na zewnątrz", nawet mogę powiedzieć, że wyjątkowo mało mam takich 'upustów'. Nie czuję przelewania w brzuchu, jedynie czuję pełność, zmiany są wizualne...
Czy jest to kwestia czasu i brzuch wróci do normy, bo jednak układ pokarmowy jest obciążony dużą ilością leków... czy może ktoś miał podobna sytuacje i może coś zasugerować. Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
dimedicus

Re: Obajwy po leczeniu antybiotykami Helicobacter Pylori

Post autor: dimedicus »

Oba są probiotykami i czasem mogą dawać takie objawy, też po leczeniu antybiotykiem mogą występować takie odczucie.Czy robiono badanie krwi? stolca?
Proszę przytoczyć opis usg oraz opis z gastroskopii(kiedy wykonano te badania?). Niestety często w opisach nie uwzględnia się obecności gazów w jelitach.
Proponuje zmienić dietę lekkostrawną na dietę przy wzdęciach.
Proszę też w dziale diet zapoznać się z reżimem żywieniowym.
Pić siemię lniane,ziołowe herbatki(koper,bazylia,mięta pieprzowa) stosować leki z dużą dawką symetykonu
stf3
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 07:49

Re: Obajwy po leczeniu antybiotykami Helicobacter Pylori

Post autor: stf3 »

Gastroskopia wykonana 24.03.2016
Opis:
W górnej części przełyku widoczne jest ognisko ektopowej tkanki żołądkowej średnicy 10mm. Wpust obejrzany na wprost i inwersji, sklepienie i trzon żołądka bez zmian. W antrum stwierdzono miejscami nieco zaczerwienioną śluzówkę, ale bez zmian ubytkowych. Odźwiernik jest niezmieniony. Opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa dwunastnicy jest niezmieniona. W dwunastnicy widoczne są wyraźne mikroskosmki jelitowe. Wykonanko test ureazowy, który jest dodatni.
Rozpoznanie ostateczne: Przewlekłe powierzchowne zapalenie żołądka.

USG Jamy brzusznej wykonano 15.04.2016
Opis:
Pęchrzyk i drogi żółciowe, wątroba, trzustka, śledziona, nerki usg bez zmian. Pęcherz moczowy usg bez zmian.

Nie było robione badanie stolca oraz krwi (ostatnie z lipca 2015).
dimedicus

Re: Obajwy po leczeniu antybiotykami Helicobacter Pylori

Post autor: dimedicus »

Proszę na razie zastosować się do podanych zaleceń.
Może też warto zmienić lek Bioprazol na inny(może też dawać takie objawy)
stf3
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 07:49

Re: Obajwy po leczeniu antybiotykami Helicobacter Pylori

Post autor: stf3 »

Dziękuję za porady:) wdrożę je i zobaczymy czy coś się zmieni.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post