Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Prosmo
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2016, o 19:38

Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Post autor: Prosmo »

Witam... Jestem juz po drugiej próbie wizyty u proktologa (ciagle przekładanie przez lekarza) a mi zależy bardzo na czasie. Problem mój to swędzenie nad ranem i wieczorem, guzek w okolicy odbytu, przezroczysta wydzielina oraz czasami krew ktora znajduje sie na kale a czasami na papierze (zdażyło sie to 3 razy w przeciągu 8 miesięcy) guzek czasami jest większy czasami mniejszy. Ponadto od około 5 lat mam powiększony węzeł chłonny w prawej pachwinie jeśli to istotna informacja. Zdjęcia wiadomo nie nalezą do przyjemnych ale ja juz zaczynam wkręcać sobie raka a to jest bardzo męczące. Podmywam sie preparatem do higieny intymnej oraz nie dawno zacząłem stosować maść sudocrem. Pytanie czy to zwykły hemoroid czy mam powody do obaw.Mam 22 lata. Dodaje link do zdjęcia

Kod: Zaznacz cały

fotosik.pl/zdjecie/d59f7ee3cab9a34e
dimedicus

Re: Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Post autor: dimedicus »

Prosmo pisze:Jestem juz po drugiej próbie wizyty u proktologa
I lekarz nic nie zalecił? coś wątpię w tą wizytę,dlatego,że na pewno tego nie zalecił lekarz
Prosmo pisze: nie dawno zacząłem stosować maść sudocrem.
to na pewno nie pomoże
Zdjęcie wskazuje na zaburzenia w pracy jelita grubego, stan zapalny,żylaki zew.
Prosmo
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2016, o 19:38

Re: Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Post autor: Prosmo »

Lekarz nic nie zalecił bo nie doszło do wizyty. Czy mam poważny problem ?
dimedicus

Re: Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Post autor: dimedicus »

Zdjęcie wskazuje na stopień III w 4 stopniowej skali.Wymaga leczenia farmakologicznego i stosowania leków zew.do odbytniczych oraz doustnych,zmiany diety i dodatkowo nasiadówek z kory dębu.Leki można nabyć w aptece bez Rp.
Nie są to zmiany nowotworowe.
Nie musi być wizyta u proktologa,może być chirurg albo gastrolog czy lekarz ogólny
Prosmo
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2016, o 19:38

Re: Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Post autor: Prosmo »

Troszkę sie uspokoiłem. Warto zrobić serie badań proktologicznych czy odpuścić ? Mógłbym dowiedzieć sie co dokładnie mi dolega abym mógł przekazać ta informacje lekarzowi. Czy moze z góry wiadomo jakie lekarstwa musze zakupić. Bardzo dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi.
Prosmo
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2016, o 19:38

Re: Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Post autor: Prosmo »

Chciałbym zaznaczyć ze stosowałem wcześniej czopki na hemoroidy według zaleceń, lecz bez efektu. Co mam rozumieć przez zaburzenia pracy jelita grubego ?
dimedicus

Re: Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Post autor: dimedicus »

Na początek badanie per rectum oraz rektoskopia.Oczywiście leczenie będzie wskazane i zakupienie leków również.
Prosmo pisze:Co mam rozumieć przez zaburzenia pracy jelita grubego ?
właśnie podawane wycieki
Prosmo pisze:przezroczysta wydzielina oraz czasami krew ktora znajduje sie na kale a czasami na papierze
Przy takim stanie zastosowanie jednego opakowania czopków to za mało.Trzeba rozszerzyć zalecenie na
dimedicus pisze:Wymaga leczenia farmakologicznego i stosowania leków zew.do odbytniczych oraz doustnych,zmiany diety i dodatkowo nasiadówek z kory dębu.
Amelia54

Re: Swędzenie, krew... Hemoroidy czy cøs gorszego

Post autor: Amelia54 »

W takich przypadkach najlepiej zawsze starać się zapisać na rektoskopię, ponieważ daje ona dokładne odpowiedzi na nurtujące pytania. [mod]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post