Trzaskające biodro

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
admin. med.

Trzaskające biodro

Post autor: admin. med. » 6 maja 2016, o 13:02

Biodro trzaskające

Głośne, często bolesne przeskakiwanie tkanek miękkich w okolicy biodra nazwano biodrem przeskakującym lub trzaskającym. Lokalizacja przeskakiwania bywa różnorodna w zależności od źródła konfliktu tkanek miękkich z wystającymi elementami kostnymi.

Najczęściej przeskoczenie ma miejsce na bocznej powierzchni stawu biodrowego. Konfliktuje podczas ruchu włókniste pasmo biodrowo-piszczelowe z masywem krętarza większego kości udowej. Jest to biodro przeskakujące zewnętrzne.

Rzadszym miejscem konfliktu jest ocieranie ścięgna mięśnia biodrowo-lędźwiowego o kresę graniczną miednicy. Zespół ten nosi nazwę biodra przeskakującego wewnętrznego. Przyczyny konfliktu zazwyczaj mają źródło w nadmiernym napięciu struktur włóknistych.

Początkowo dolegliwości sprowadzają się do okresowego, głośnego przeskoczenia, które jest nieprzyjemne lecz zwykle niebolesne. Po dłuższym okresie trwania choroby pojawiają się dolegliwości bólowe.

Leczenie należy rozpoczynać od skojarzonego programu fizjoterapii i ćwiczeń rozciągających. W razie niepowodzenia takiego postępowania wskazane bywa leczenie operacyjne.
Interwencja polega na wykonaniu plastyki napiętej części włóknistej. Sposoby plastyki zależą od wielkości skrócenia i stopnia napięcia włóknistego pasma biodrowo-piszczelowego. Usprawnianie po zabiegu jest kilkutygodniowe, nie wymaga stosowania unieruchomienia.
źródło:www.arthros.pl

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość