Problemy z nietrzymaniem stolca.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Elysium
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2016, o 18:23

Problemy z nietrzymaniem stolca.

Post autor: Elysium »

Witam,
Matka i ja mamy ogromny ,śmierdzący problem z ojcem. Chłop 69 lat a rżnie w portki aż miło! Żeby była jasność CHODZI, a nie leży w łóżku...do tego w 80% uszkodzony słuch, ledwo widzi. Także generalnie całe dnie spędza w fotelu, potrafi przejść o lasce jakiś dystans, ale niezbyt długi, bo sie męczy i ma coś z błędnikiem. Ale generalnie potrafi z pokoju trafić do ubikacji, problem w tym że nie zawsze dociera tam na czas! Potrafi siedzieć w fotelu na korytarzu i mieć kilka metrów do WC i się zerżnąć w gacie! Ciężko powiedzieć czy robi to złośliwie...bo nie pyskuje. Niewiele mówi , kontakt niestety jest utrudniony, krzyk do ucha nie zawsze skutkuje. Z tego co powiedział kiedyś, to że czasami stolca nie czuje, zazwyczaj jest bardzo rzadki, może dlatego nie czuje. Juz nie wiadomo co dawać mu do jedzenia! Dlatego mam pytanie:
co mu dawać do jedzenia , albo DODAWAĆ żeby ten stolec był twardszy...wiecie o co chodzi, żeby go CZUŁ jak się zbliża do wyjścia. Doradźcie coś bo życie moje i matki przypomina piekło....
dimedicus

Re: Problemy z nietrzymaniem stolca.

Post autor: dimedicus »

Zwykle takie objawy wynikają z przyczyn dysfunkcji mięśni zwieraczy odbytu, zaburzeń neurologicznych, urazów,cukrzycy,problemów z kręgosłupem co doprowadza do samoistnego oddawania stolca a że tu jak zaznaczono pacjent nie odczuwa defekacji, może wskazywać na przyczyny neurologiczne
Dlatego ważne jest ustalenie przyczyny a nie leczenia objawów.
Leczenie chirurgiczne zwykle nie przynosi spodziewanych efektów,niezbyt skuteczne w większości przypadków.
Co robić? stymulacja nerwów krzyżowych,stosunkowo droga i prywatnie
Stosuje się leczenie zachowawcze przez zmiane sposobu odżywiania podawania leków przeciwbiegunkowych,wzmocnienie mięśni zwieracza,stosowanie tamponów doodbytniczo oraz wlewki doodbytnicze jako ostateczność wytworzenie sztucznego odbytu.(stomia)
Leki powinien zalecić lekarz a te zwiększają konsystencje stolca to np Loperamid tych leków w aptece czy zielarniach jest wiele
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post