Wysoka prolaktyna. Proszę o interpretacje wyników.

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
inesss4088
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 9 gru 2015, o 11:06

Wysoka prolaktyna. Proszę o interpretacje wyników.

Post autor: inesss4088 »

Witam,
Zgłosiłam się do endokrynologa z powodu nieregularnych miesiączek oraz nadmiernego owłosienia.
Miałam robione USG jamy brzusznej, nadnerczy i narządów rodnych i wszystko jest w porządku. Robiłam też badania krwi:
TSH 3- 2,72 mlU/l (0,27-4,2)
testosteron- 0,629 ng/ml (0,084-0,481)
DHEA-41 ng/ml (1,3-9,8)
prolaktyna- 337,90 mlU/l (83-622)
prolaktyna po 1 h MTC -2070 mlU/l
prolaktyna po 2 h MTC- 2093 mlU/l

Pani doktor stwierdziła, iż może to być dysfunkcja czynnościowa jajników spowodowana zbyt wysoką prolaktyną po teście. I przyczyną tego wszystko może być stres (z tym się zgodzę, jestem bardzo nerwowa), a co za tym idzie wysokie

W związku z tym jedyne co mi przepisała to Bromergon i zaleciła bym się mniej denerwowała.

Stąd moje pytanie:czy to może być właściwa diagnoza i leczenie? Dodam, że nie mam zleconych dodatkowych badań. Czy to może pomóc na moje dolegliwości?

Bardzo dziękuję za pomoc
dimedicus

Re: Wysoka prolaktyna. Proszę o interpretacje wyników.

Post autor: dimedicus »

Występuje tu wysoko poziom DHEA a to wynika z naderczy co może wskazywać na przyrost kory nadnerczy lub zmiany w korze nadnerczy ale też PCOS(zespół policystycznych jajników a wszystko to może się objawiać:zaburzeniami miesiączkowymi, bolesnymi miesiączkami a też zatrzymaniem miesiączki,trądzikiem, nadmiernym owłosieniem.
Wskazane jest stosować Bromergon prze 3 miesiące.i wyk,badanie kontrolne.Dodatkowo wskazane rozważyć stosowanie anty.
inesss4088
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 9 gru 2015, o 11:06

Re: Wysoka prolaktyna. Proszę o interpretacje wyników.

Post autor: inesss4088 »

witam, dziekuje za odpowiedź.
Obraz USG jajników i nadnerczy był prawdiłowy dlatego lekarz wykluczył PCO czy przerost nadnerczy. Czy zażywanie Bromergonu może spowodować obniżenie innych hormonów?Czy jest sznasa ze zmniejszy się tez nadmierne owłosienie?
dimedicus

Re: Wysoka prolaktyna. Proszę o interpretacje wyników.

Post autor: dimedicus »

Nie jest to proces krótkotrwały ale z efektami.Działa głównie na prolaktynę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post