Wierzchniactwo u płodu

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
MamaPaulina
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2016, o 14:08

Wierzchniactwo u płodu

Post autor: MamaPaulina »

Witam, jestem w 39 tygodniu ciąży. Na wczorajszej wizycie ginekolog stwierdził, że nasze dziecko ma najprawdopodobniej wierzchniactwo.. Chciałabym wiedzieć czy to możliwe, że na usg to widać i czy mimo wszystko istnieje szansa pomyłki?
Nie wiem czy to może mieć związek, ale od samego początku ciąży 2 lekarzy w 100% stwierdziło, że to dziewczynka, dopiero ok 32 tygodnia powiedziano mi, że to może być chłopiec, ale pewności nie ma. W 34 tygodniu miałam usg 4D w Polsce, lekarz najpierw stwierdził, że widzi chłopca a dopiero później, że jednak dziewczynkę, ale ma bardzo opuchnięte wargi sromowe i stąd pomyłka w rozróżnieniu płci. Tak pomyslałam, że może lekarz myli opuchnięte wargi z wierzchniactwem (nie wiem czy to mozliwe, bo sie na tym w ogóle nie znam, ale szukam jakiegoś wytłumaczenia z nadzieją, że moje dziecko jest zdrowe). Bardzo proszę o pomoc, bo bardzo boję się o swoje dziecko! Dodam tylko, że mieszkam w Belgii i bariera językowa jest problemem, by dokładnie wszystko zrozumieć, gdyż rozmawiamy po angielsku a ja nie znam specjalistycznych określeń i pani doktor też nie zawsze potrafi wszystko nazwać.
dimedicus

Re: Wierzchniactwo u płodu

Post autor: dimedicus »

Na początek zaznaczę,że wierzchniactwo może wystąpić też u dziewczynek(bardzo sporadyczne ale może, objaw w usg rozszczepienie spojenia łonowego) jednym z badań jest właśnie usg.Dla pewności mozna wykonać Rezonans Mag.
Ciąża nie jest przeciwwskazaniem
MamaPaulina
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2016, o 14:08

Re: Wierzchniactwo u płodu

Post autor: MamaPaulina »

Tak wiem, że wierzchniactwo również dotyka dziewczynki, lecz moja pani doktor uważa, że to chłopiec. W książeczce napisała "epispadiasis/micropenis".
dimedicus

Re: Wierzchniactwo u płodu

Post autor: dimedicus »

Znam przypadki że co innego się widziało w usg a po urodzeniu,niespodzianka, inna płeć,penisa mogą mieć i dziewczynki. Nie mogę się wypowiedzieć bez usg.
MamaPaulina
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2016, o 14:08

Re: Wierzchniactwo u płodu

Post autor: MamaPaulina »

dziekuję bardzo za odpowiedź. Mam nadzieje, że to tylko jakaś pomyłka. Niestety nie mam zdjęcia usg, na którym to widać. A mogłabym jeszcze wiedzieć czy to możliwe, że żaden lekarz nie zauwazył nic wczesniej? tylko tydzień przed porodem?
dimedicus

Re: Wierzchniactwo u płodu

Post autor: dimedicus »

Trudno mi oceniać co kto widzi ale wg mojej wiedzy,raczej nie powinno dojść do takich pomyłek albo któraś diagnoza jest błędna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post