Ból pośladka i lewej nogi

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
zibi54
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:36

Ból pośladka i lewej nogi

Post autor: zibi54 »

Od kilku miesięcy narasta ból pośladka i obecnie lewej nogi - uczucie jakby szpilki ktoś wbijał. Zastrzyki z ketonalu nie pomagają o dziwo w tabletkach tak. Podczas leżenia zero bólu
Załączniki
sk1.jpg
sk1.jpg (27.43 KiB) Przejrzano 1893 razy
rtg.jpg
rtg.jpg (82.37 KiB) Przejrzano 1893 razy
dimedicus

Re: Ból pośladka i lewej nogi

Post autor: dimedicus »

Zdjęcie wskazuje na skoliozę strukturalna(boczne skrzywienie kręgosłupa) z obrotem kręgów,naroślami na kręgach oraz zmianami degeneracyjnymi(dyskopatią)powodując ból dyskogenny,mówi się na to potocznie lumbago,wszystko w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.
Najprawdopodobniej występują też zmiany w stawach biodrowych(niestety zdjęcie nie pokazuje tego odcinka) i tu najprawdopodobniej jest przyczyna podanych objawów.Konieczne leczenie farmakologiczne oraz niefarmakologiczne(rehabilitacja) ćwiczenia wzmacniające mięśni.
Podane zmiany nie kwalifikują się do operacji
zibi54
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:36

Re: Ból pośladka i lewej nogi

Post autor: zibi54 »

Dzieki za opinie - Jednak lumbago, przemija po okresie ok 2 miesięcy. U mnie trwa to za długo prawie pół roku. Nie jestem osobą otyłą wręcz przeciwnie. Muszę zrobić Tomograf czy rezonans ????
dimedicus

Re: Ból pośladka i lewej nogi

Post autor: dimedicus »

zibi54 pisze:Muszę zrobić Tomograf czy rezonans ????
może być jedno albo drugie,w tym przypadku nie jest to takie istotne
zibi54 pisze:Jednak lumbago, przemija po okresie ok 2 miesięcy.
czym innym jest lumbago(to ból w okolicach kręgosłupa L) a czym innym tzw korzonki
Maria Malin
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2016, o 11:57

Re: Ból pośladka i lewej nogi

Post autor: Maria Malin »

Mam podobne schorzenie i wykonywałam TK w Helimedzie w Katowicach. Wyniki dostałam od ręki, teraz czekam na wizytę u specjalisty i diagnozę. Gdybym czekała na nfz to pewnie nadal bym cierpiała. Samo badanie trochę mnie stresowało, ale personel w klinice jest bardzo empatyczny, wszystko tłumaczą, więc było ok. no i najważniejsze - rejestracja od ręki, co w przypadku publicznej opieki graniczy z cudem.
zibi54
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:36

Re: Ból pośladka i lewej nogi

Post autor: zibi54 »

jestem po Rezonansie (Płońsk) 380 PLN chyba nie drogo - czekam na opis płytkę dostałem do ręki - nie ciekawie to wygląda poczekam na opis. Wiem jedno ból nadal nie ustaje pomimo, iż przyjmuje _Poltram Combo; Gabagamma; Sirdalud MR i zastrzyki Milgamma N ( witaminy z gr B)
zibi54
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:36

Re: Ból pośladka i lewej nogi

Post autor: zibi54 »

zibi54 pisze:jestem po Rezonansie (Płońsk) 380 PLN chyba nie drogo - czekam na opis płytkę dostałem do ręki - nie ciekawie to wygląda poczekam na opis. Wiem jedno ból nadal nie ustaje pomimo, iż przyjmuje _Poltram Combo; Gabagamma; Sirdalud MR i zastrzyki Milgamma N ( witaminy z gr B)
na dolnej fotce widzę wyraźną przepuklinę
Załączniki
wer.JPG
wer.JPG (138.02 KiB) Przejrzano 1879 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post