Zawysoki testosteron. Jak leczyć

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
sharon1975
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 9 gru 2015, o 16:35

Zawysoki testosteron. Jak leczyć

Post autor: sharon1975 »

Mam podwyższony poziom testosteronu w organiźmie. Przez to mam trądzik na twarzy.Endokrynolog przepisał mi Diane 35 i mam czekać na efekty. Chciałabym jednak wiedzieć czy coś mogłabym zmienić w moim trybie życia - może dietę. Czy są produkty, które mogą wpływać na poziom hormonów w organiźmie kobiety? Proszę o odpowiedź.
dimedicus

Re: Zawysoki testosteron. Jak leczyć

Post autor: dimedicus »

Najważniejsza w tym przypadku będzie witamina A, która normalizuje wydzielanie sebum. W witaminę A organizm zmienia z kolei beta-karoten, a ten znajdziemy we wszystkich czerwonych oraz pomarańczowych warzywach.
Nadmiar sebum powoduje blokowanie się porów i przyczynia się do powstawania podskórnych stanów zapalnych, dlatego tak ważne jest, aby jego wydzielanie było pod kontrolą.
Nasze menu powinno zatem być obfite w czerwone i pomarańczowe warzywa i owoce, ale nie tylko:
* czerwoną i żółtą paprykę
* pomidory
* marchew
* czerwone melony
* sałata
* szpinak
* brokuły
Zielone warzywa liściaste bogate są w witaminę B6 i wpływają tonizująco na naszą skórę, jednocześnie zmniejszając liczbę wyprysków.
Warto także wiedzieć czego unikać, kiedy układamy nasz jadłospis, bo możemy sobie nie zdawać sprawy z tego, że przyczyną trądziku jest nieodpowiednia dieta, a nie pielęgnacja.
Przede wszystkim zwróćmy uwagę na te produkty, które pobudzają wydzielanie sebum. Należą do nich wysoko jodowana sól, krewetki oraz wodorosty (np. sushi).Unikamy także wszelkich fast foodów ale także słodyczy napoje oraz sztuczne soki, czekoladę, alkohol, kawę i kakao,pikantne potrawy,ostre.
Kolejnym składnikiem mającym negatywny wpływ na wygląd naszej cery jest tłuszcz zwierzęcy a co gorsze potrawy smażone na tłuszczach wielokrotnego użycia.
Dobre wyniki daj leczenie Izotretynoiną(ma jedna swoje zależności,jest,to pochodna związków witaminy A)Dlatego należy rozmawiać o tym z lekarzem
w leczeniu można też stosować oprócz leków:---
Aromaterapia trądziku
Fototerapia trądziku
Homeopatia
w leczeniu trądziku
Hydroterapia
i balneoterapia
Kosmetyki przeciwtrądzikowe
Szczepionki przeciwtrądzikowe
Witaminy (witaminoterapia)
i biopierwiastki w leczeniu trądziku
Ziołolecznictwo (fitoterapia) trądziku
sharon1975
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 9 gru 2015, o 16:35

Re: Zawysoki testosteron. Jak leczyć

Post autor: sharon1975 »

Bardzo dziękuję za cenne porady. Na pewno je zastosuję. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post