EEG - wynik

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Aniamania
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2016, o 19:56

EEG - wynik

Post autor: Aniamania »

Zapis o zachowanej, regularnej czynności podstawowej 9-12 c/sek. ampl. 20-60mV na tle której rejestrują się nieliczne poj. lub w b. krótkich seriach fale theta 6c/sek. ampl. do 70 mV. Zarówno w czasie zapisu spoczynkowego, jak i HV (Fs nie wykonano) rejestrują się wielokrotne, synchroniczne z odprowadzeń czołowych i przedni-skroniowych napadowe wyładowania fal ostrych i iglic. Rz obecna, Hv - jw.
WNIOSKI: zapis o zmianach nieprawidłowych w okolicach czołowych i przednio-skroniowych.
Co oznaczają te wyładowania?I te słowo synchroniczne? Proszę o pomoc w interpretacji.
dimedicus

Re: EEG - wynik

Post autor: dimedicus »

Badanie EEG jest tylko badaniem pomocniczym i musi być konfrontowane z objawami i badaniami pacjenta.Tu podane mogą być objawem padaczkopodobnym.
Aniamania
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2016, o 19:56

Re: EEG - wynik

Post autor: Aniamania »

Pani neurolog podejrzewa u mnie padaczkę ukrytą, stąd to badanie. Jak sama określiła, mam nietypowe objawy padaczkowe, tzn, najpierw uczucie lęku, później kilkusekundowa utrata przytomności potem drżenia (nie drgawki), niemoc w kwestii wysłowienia się czy poruszania (oprócz tych drżeń mięśni) przez dobre kilka minut. Ostatni taki epizod był ok 3 tyg. temu przy czym w przeciągu 30 minut miałam 4 utraty przytomności.

A i jeszcze zapomniałam dodać o senności, która pojawia się bezpośrednio po napadzie.
dimedicus

Re: EEG - wynik

Post autor: dimedicus »

Aniamania pisze:Jak sama określiła, mam nietypowe objawy padaczkowe
dlatego zaznaczyłem
dimedicus pisze:mogą być objawem padaczkopodobnym
Aniamania
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2016, o 19:56

Re: EEG - wynik

Post autor: Aniamania »

Dobrze. Ale co mam przez to rozumieć? Czy te objawy padaczkopodobne to jest ta padaczka utajona? Czy jakiś rodzaj lęku?
drTeresa

Re: EEG - wynik

Post autor: drTeresa »

Aniamania pisze:Czy te objawy padaczkopodobne to jest ta padaczka utajona? Czy jakiś rodzaj lęku?
Można to opisać jako zaburzeniami świadomości z możliwymi zaburzeniami mowy, cechami psychotycznymi, halucynacjami słuchowymi lub wzrokowymi, objawami katatonii,włączając w to lęk czy depresję, objawy paranoiczne oraz agresja.Stanu niedrgawkowego Oczywiście nie wszystkie takie objawy muszą wystąpić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post