Pieczenie,lekki ból gardła i problem w przełykaniu

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
dan4tech
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2016, o 09:49

Pieczenie,lekki ból gardła i problem w przełykaniu

Post autor: dan4tech »

Bardzo proszę o pomoc podaje linki (badania są robione w konteksicie tego że nie głos mi się po kilku zdaniach męczy i zaczyna mnie piec w szyi do tego lekki ból przy przełykaniu ale mówić nie mówię już od 2 miesięcy a foniatra nic poza przekrwieniem na krtani nie widzi :(((( Można się załamać...
Przepraszam za jakość zdjęć..:(
dimedicus

Re: Pieczenie,lekki ból gardła i problem w przełykaniu

Post autor: dimedicus »

Wyniki są dobre,niewielki stan zapalny.Czy występuje suchość gardła,wykonywano może wymaz z gardła?Jakieś stosowane leki?
dan4tech
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2016, o 09:49

Re: Pieczenie,lekki ból gardła i problem w przełykaniu

Post autor: dan4tech »

Sotosowano 3 antybiotyki bezskutecznie, suchość w gardle występuje.
na wymazie wychodzi klebsiellla pneumonae
dimedicus

Re: Pieczenie,lekki ból gardła i problem w przełykaniu

Post autor: dimedicus »

Do stosowania wskazane są antybiotyki z gr.kolistyna, fluorochinolony czy kotrimoksazol.
Czy próbowano stosować Tonimer lub Glosal.(są bez Rp)
dan4tech
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2016, o 09:49

Re: Pieczenie,lekki ból gardła i problem w przełykaniu

Post autor: dan4tech »

Stosowałem dumox, forcid 1000, ceclor mr 750, metronidazol ale nie wiem czy one się pokrywają z tamtymi grupami ktore pan polecił?
Tonimer i glosal stosuje ale one tak tu tylko z góry nawilżają hmm moze dopiero druga butelka więc jeszcze czas .. ale na głos nie czuje żeby pomagały
Pytanie czy ta klebsiella pneumonae czy ona w ogóle powinna takie objawy dawać jak ból przy przełykaniu i bardzo słaby męczący się po kilku zdaniach głos
dimedicus

Re: Pieczenie,lekki ból gardła i problem w przełykaniu

Post autor: dimedicus »

Klebsiella pneumoniae nie jest tego przyczyną.
Inne przyczyny to;mogą być wynikiem zaburzeń gastrycznych,stresu, zaburzeń neurologicznych, nie wiem czy wykonano badanie stroboskopowe gardła(laryngolog)być może będzie potrzebne wziernikowanie gardła za pomocą endoskopu.
proszę spróbować jeszcze:
płukać gardło mieszankami z witaminami A i E albo wywarem z rumianku czy szałwii. Dobre rezultaty dają inhalacje z sody lub z dodatkiem olejków eterycznych (np. eukaliptusowego lub sosnowego)
Można rozważyć zastosowanie jonoforezy wapniowo-jodowej.Uważam za wskazane dokładniejsze zbadanie.Może warto zmienić foniatrę na laryngologa
dan4tech
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2016, o 09:49

Re: Pieczenie,lekki ból gardła i problem w przełykaniu

Post autor: dan4tech »

Gastryczne - robiłem gastrologię wyszła przepuklina rozworu przełykowego przepony od 8 tygodni biore 2 razy dzienie gasec 20 - przełykanie boli mniej ale mówić nie mogę tak jak od początku.
Przyjmuje A+E w płynie 3 razy dziennie. Robiłem inhalacje z soli z jedem z sody jescze nie.
Idę dzisiaj do kolejnego laryngologa.
Robiłem też testy antyalergiczne bez uczuleń.
badania krwi - tu ob mam powiekszone 19/38 i lekko RBC oraz HGB.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post