rtg stawu skokowego

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
paulina782
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2015, o 13:46

rtg stawu skokowego

Post autor: paulina782 »

Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc zinterpretować zdjęcie RTG stawu skokowego??
Dosyć pilna sprawa a nie stać mnie w tej chwili na prywatną wizytę u ortopedy a na NFZ czeka się pół roku
POzdrawiam
Paulina
Załączniki
3842932_IMG_20151202_163837.jpg
3842932_IMG_20151202_163837.jpg (55.56 KiB) Przejrzano 2215 razy
carboczar

Re: rtg stawu skokowego

Post autor: carboczar »

Szkoda, że nie zaznaczono przyczyny wykonania rtg, objawów chorobowych . Nie widzę tu żadnych urazów ani niczego co może wskazywać na jakieś zmiany w tkance kostnej.
paulina782
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2015, o 13:46

Re: rtg stawu skokowego

Post autor: paulina782 »

mam 26 lat, 20 lat temu miałam wypadek na rowerze, złamanie kości skokowej, dziura w kości i rana. Do tej pory mam bliznę po ranie. Nigdy się nic nie działo aż do tego momentu. Od 3 tygodni boli mnie w okolicy kostki, i właśnie w miejscu tej blizny. Ból nasila się przy chodzeniu. Byłam u lekarza rodzinnego, napisał skierowanie do ortopedy, i zdjęcie rtg stawu skokowego. Ortopeda , pierwszy wolny termin koniec marca. Nie mam ani opuchniętej ani czerwonej tej nogi a boli.
prosze o pomoc bo nie stać mnie żeby iść prywatnie do lekarza
dimedicus

Re: rtg stawu skokowego

Post autor: dimedicus »

Jedyne co tu widać to b. niewielki stan zapalmy,trudno oceniać dlaczego,niewielkie zmiany zwyrodnieniowe,mogą powodować objawy bólowe,chociaż nie bardzo.Dobrze jest wykonać usg stawu co pozwoli na ocenę dokładniejszą.
Na dziś można stosować żele/maści dostępne bez Rp. 2-3 x dn dodatkow bandaż elastyczny a najlepiej ortezę stawu skokowego.
Gimnastyka stawu i nienadwyrężanie stopy.
Awatar użytkownika
Bananowa
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2015, o 16:37

Re: rtg stawu skokowego

Post autor: Bananowa »

Jak dla mnie to to podchodzi pod uszkodzony więzozrost, ale najszybciej sprawdzić to można wykonując zdjęcie RTG obu stawów skokowych w pozycji wymuszonej.

Tak nasunęła mi się ta diagnoza, ponieważ szczelina między kością piszczelową, a strzałkową jest dość znaczna, ale nie potwierdzam, bo nie wiem jak wygląda to w drugim stawie.
paulina782
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2015, o 13:46

Re: rtg stawu skokowego

Post autor: paulina782 »

dziekuje Wam za odpowiedzi, chyba nie będę miała wyjścia i muszę udać się do ortopedy prywatnie. Dziękuję Wam jeszcze raz serdecznie
paulina782
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2015, o 13:46

Re: rtg stawu skokowego

Post autor: paulina782 »

byłam u lekarza, stwierdził zerwanie torebki stawowej, przepisał Anapran i bandaż elastyczny do zawijania nogi. Co to jest ta torebka stawowa?
admin. med.

Re: rtg stawu skokowego

Post autor: admin. med. »

Dla zobrazowania najlepiej będzie pokazać na rys.
to czarne miejsce to właśnie torebka stawowa
Załączniki
staw-skokowy.png
staw-skokowy.png (37.91 KiB) Przejrzano 2041 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post