Astygmatyzm - kiedy okularki ?

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
EVI555
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2016, o 13:09

Astygmatyzm - kiedy okularki ?

Post autor: EVI555 »

Dzień Dobry
W związku z tym, iż moja prawie siedmioletnia córeczka (10 czerwca skończy lat 7), uczennica 1 klasy zaczęła narzekać na ból oczek zauważyłam też, że często trze oczka jak najszybciej umówiłam nas na wizytę u okulisty (miniony tydzień). Po wstępnym wywiadzie, trzykrotnym zakropieniu oczek i wykonaniu badań podczas których p.doktor nie wykluczała alergii, diagnoza ostateczna brzmi: lewe oczko "w porządku" natomiast prawe - 0,25 oraz astygmatyzm. Mowy o alergii już nie było.
P. doktor stwierdziła, że okulary będą konieczne ale jeszcze nie jest to takie pilne.
Otrzymałyśmy receptę na kropelki, jak się później okazało są to krople na alergię .... do podawania dwa razy dziennie do jednego i drugiego oczka.
Mamy zgłosić się na wizytę za dwa lub trzy miesiące .....
Zauważyłam od około dwóch tygodni, że córeczka niechętnie odrabia zadania (czytanie, pisanie), nie nadąża za przepisaniem czy tekstu czy zadań z matematyki do odrobienia w domu (powiedziała mi, że widzi na tablicy rozmazane literki/cyferki), rozprasza się na lekcji skutkiem czego jest to, że np. nie wie/ nie pamięta jak pani wytłumaczyła sposób wykonania zadania. Stala się drażliwa gdy proszę o odrobienie lekcji. Wcześniej nie było żadnego z opisanych problemów. Nie ma innych powodów aby córeczka "nagle" zmieniła swoje zachowanie.
Bardzo proszę o informację czy oczekiwanie tak długiego okresu czasu do kolejnej wizyty nie będzie skutkowało pogorszeniem się wzroku córeczki ? Czy nie powinna jak najszybciej zacząć nosić okularków, zwłaszcza, że chodzi już do szkoły, jak ona ma normalnie funkcjonować ? Czy zakrapianie oczek kropelkami na alergię jest konieczne ?
Będę bardzo wdzięczna za odniesienie się do tego co napisałam i wskazówki za który z góry dziękuję.
P.S. Dodam, że mój mąż od dziecka ma wadę wzroku (krótkowzroczność), astygmatyzmu nie ma.
Bardzo zmartwiona mama :-(
dimedicus

Re: Astygmatyzm - kiedy okularki ?

Post autor: dimedicus »

Nie wiem po co krople,na astygmatyzm nie pomogą,chyba że są inne przyczyny zalecenia.
Wada jest mała i nie wymaga na obecnym etapie leczenia za pomocą okularów ale jeśli dziecko ma problemy w szkole,jak opisane wskazane ponowne sprawdzenie wady i zastosowanie okularów
proszę też pomyśleć o stosowaniu witaminy A
EVI555
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2016, o 13:09

Re: Astygmatyzm - kiedy okularki ?

Post autor: EVI555 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź :-)
dimedicus pisze:Nie wiem po co krople,na astygmatyzm nie pomogą,chyba że są inne przyczyny zalecenia.
Nic mi nie wiadomo (brak informacji ze strony lekarza) o alergii. Owszem, na początku badania nie była wykluczana ale w końcowej diagnozie, omawianiu z jakimi wadami mamy do czynienia nie było mowy o alergii.
dimedicus pisze: Wada jest mała i nie wymaga na obecnym etapie leczenia za pomocą okularów ale jeśli dziecko ma problemy w szkole,jak opisane wskazane ponowne sprawdzenie wady i zastosowanie okularów proszę też pomyśleć o stosowaniu witaminy A
Też tak powiedziała p. doktor, że -0,25 to niewielka wada.
Ale co z astygmatyzmem ? Czy też nie jest konieczne aby zaczęła nosić okulary ? Naturalnie wolałabym aby nie musiała ich nosić ale wiadomo, jej zdrowie jest priorytetem.
Myślałam właśnie aby "zweryfikować" postawioną diagnozę podczas kolejnej wizyty u okulisty. W związku z czym bardzo proszę o informację czy córeczka będzie miała ponownie zakraplane oczka ? Jeżeli tak to jaki czas musi upłynąć pomiędzy wizytami ?
dimedicus

Re: Astygmatyzm - kiedy okularki ?

Post autor: dimedicus »

EVI555 pisze:Myślałam właśnie aby "zweryfikować" postawioną diagnozę podczas kolejnej wizyty u okulisty. W związku z czym bardzo proszę o informację czy córeczka będzie miała ponownie zakraplane oczka ? Jeżeli tak to jaki czas musi upłynąć pomiędzy wizytami ?
gdyby to było badanie kontrolne u tego samego lekarza nie ma potrzeby zakraplać ale przy nowym badaniu u innego lekarza jest inaczej.
podejść do innego i przedstawić problem że dziecko ma problemy w szkole itd
EVI555
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2016, o 13:09

Re: Astygmatyzm - kiedy okularki ?

Post autor: EVI555 »

Właśnie jestem umówiona z córeczką u innego lekarza. Będzie to w 19 dniu po wyżej opisanej wizycie.
Czy zatem nie będzie to za krótki okres czasu jeśli chodzi o konieczność ponownego zakraplanie oczek ?
Jeszcze raz bardzo dziękuję za cenne dla mnie informacje :-)
dimedicus

Re: Astygmatyzm - kiedy okularki ?

Post autor: dimedicus »

Nie będzie problemu
EVI555
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2016, o 13:09

Re: Astygmatyzm - kiedy okularki ?

Post autor: EVI555 »

dimedicus pisze:Nie będzie problemu
To świetnie :-)
Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie :P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post