Coś jakby guzki na brzuchu i plecach

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Balicz
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:49

Coś jakby guzki na brzuchu i plecach

Post autor: Balicz »

Na Brzuchu i na plecach zrobiło mi się coś pod skórą tak jakby guzek nie są bolące, jak myślicie trzeba będzie ciąć? Do którego lekarza mam się udać
dimedicus

Re: Coś jakby guzki na brzuchu i plecach

Post autor: dimedicus »

Trudno diagnozować bez obejrzenia.Trzeba udać się do lekarza I kontaktu a oceni.Może być konieczne wykonanie usg.Bez osobistej wizyty nie można ocenić,bardzo możliwe,ze tłuszczaki mnogie
Jak rozumiem chodzi o guzek który,ma tendencje rosnące?Czy jest to guzek który daje się w odczuciu przesuwać,jak rozumiem nie jest bolący i nie zmienia koloru?
Balicz
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:49

Re: Coś jakby guzki na brzuchu i plecach

Post autor: Balicz »

Nie ma koloru nie widać go tylko czuje pod skórą i przesuwa się. Nie boli nie wiem czy rośnie.Od ok roku jest taki sam. Jak ziarenko groszku,może odrobinę większy.
dimedicus

Re: Coś jakby guzki na brzuchu i plecach

Post autor: dimedicus »

Może to być tłuszczak czy włókniak.Jeśli nie przeszkadza,nie rośnie nie boli nie ma potrzeby nic z tym robić.Trudno bez badania oceniać.Przy okazji wizyty u lekarza można zapytać o zmianę.
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Coś jakby guzki na brzuchu i plecach

Post autor: Psycholina »

A nawet jeżeli będzie trzeba wyciąć to nie ma się czego bać.To nie boli.U mnie w przychodni się wykonuje takie zabiegi.Trwa ok 15-20 min.Chirurg robi zastrzyk znieczulający miejscowy,więc nie się czego bać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post