Guz wewnątrz jądra

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
zibi54
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:36

Guz wewnątrz jądra

Post autor: zibi54 »

Dokładnie 4 maja, miałem przeprowadzoną operację usunięcia wodniaka lewego jądra. Zabieg bez komplikacji, rana pięknie zagojona, szwy rozpuszczalne.
Po tygodniu byłem na kontrolnej wizycie - Lekarz, który dokonywał obejrzał jądra dokładnie i bez komplikacji.
Zauważyłem po miesiącu twardy obrzęk górna część jądra - okolice powrózka nasiennego. dodatkowo małą ( na razie) twardą "gulkę" wielkości ok 2cm w górnej części jądra.
Objawy są na razie bezbolesne ale odczuwam coś.....tępy ucisk.
Czy to jest normalne. Mocz oddaje normalnie bez problemu żadnych stanów podgorączkowych ...ect
Po powrocie do Polski muszę chyba ponownie udać się lekarza. czy ktoś miał cosik podobnego

Dodaje wynik USG przed zabiegiem
„Na całej długości najądrza i lewego jądra liczne zmiany drobnotorbielkowe. W rzucie głowy najądrza lewego olbrzymia przestrzeń bezechowa 44x27mm odp. najpr. torbieli nasiennej. w głowie najądrza prawego kilka zmian torbielowych - max 25x12mm. Drobne torbielki również podtorebkowo w górnym biegunie jądra prawego.
Nieznacznie zwiększona ilość płynu pomiędzy oslonkami pochwowymi jąder.
Umiarkowanie poszerzone żyły lewego splotu wiciowatego"
dimedicus

Re: Guz wewnątrz jądra

Post autor: dimedicus »

Takie objawy po usunięciu wodniaka mogą wystąpić i utrzymywać się dłuższy czas.Jest to pewien dyskomfort.Można powiedzieć częsty objaw.Tego się nie leczy,można stosować np Biseptol czasem pomaga.Oczywiście wskazane wykonać ponownie usg dla pewności.
zibi54
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:36

Re: Guz wewnątrz jądra

Post autor: zibi54 »

dimedicus pisze:Takie objawy po usunięciu wodniaka mogą wystąpić i utrzymywać się dłuższy czas.Jest to pewien dyskomfort.Można powiedzieć częsty objaw.Tego się nie leczy,można stosować np Biseptol czasem pomaga.Oczywiście wskazane wykonać ponownie usg dla pewności.
Twardy wyczuwalny guz ( po dokładnym badaniu organoleptycznym) zauważyłem dwa wielkości dużego orzecha laskowego?? Tu nie chodzi o dyskomfort - to wiem. Oczywiście USG zrobię.
Guz jest umiejscowiony na końcu nasieniowodu lub żyły (nie jestem lekarzem) w górnej części jądra i jest widoczny pod skóra moszny - po kapieli
dimedicus

Re: Guz wewnątrz jądra

Post autor: dimedicus »

Bez usg nie ocenimy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post