Proszę o interpretację moich wyników

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Proszę o interpretację moich wyników

Post autor: Damian_ »

Witam,

Zrobiłem sobie ostatnio podstawowe badania aby ocenić ogólny stan mojego zdrowia. Niestety są lekkie odchylenia w morfologii i moczu oraz lekko podwyższona bilirubina. Podobną morfologię miałem pół roku temu - te same wartości były zaniżone. Co może sugerować taki wynik morfologii? Proszę też zwrócić uwagę na wyniki moczu mam sporo ponad normę erytrocytów oraz erytrocyty wyługowane w osadzie moczu. Czy taki wynik moczu może wskazywać na coś poważnego? Bo już się przestraszyłem i oczywiście się naczytałem w internecie różności o rakach etc.

W załącznikach załączam wyniki moich badań. Proszę o ich interpretację na co mogą wskazywać takie wyniki i co mam stosować aby polepszyły się wyniki moczu... jakieś zalecenia?

Dziękuję z góry za odpowiedź i Pozdrawiam,
Damian_
Załączniki
morfologia.jpg
morfologia.jpg (76.61 KiB) Przejrzano 1365 razy
Mocz.jpg
Mocz.jpg (57.88 KiB) Przejrzano 1365 razy
biochemia.jpg
biochemia.jpg (50.77 KiB) Przejrzano 1365 razy
dimedicus

Re: Proszę o interpretację moich wyników

Post autor: dimedicus »

Najbardziej istotny jest tu krwiomocz i to wymaga interpretacji czy ten wynik się ponawia czy jest związany z wysiłkiem fizycznym czy z gorączką a czy może inne przyczyny.Wskazane wykonać usg układu moczowego
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Re: Proszę o interpretację moich wyników

Post autor: Damian_ »

Krwiomoczu nie miałem w tamtym roku. Ćwiczę na siłowni, ale ostatnio miałem 3 tygodnie przerwy, tj. przed badaniem moczu nie ćwiczyłem juz od 3 tygodni. Jedyne co mi przychodzi do glowy to praca gdzie stoje przez 12 godzin jako kasjer, nocne i dzienne zmiany, w tym ostatnio kilka nocek pod rzad klepalem. No i mam na wzgorku lonowym mieczaka zakaznego+ infekcje bakteryjna od golenia, stosowalem solphadermol , a teraz davercin. Czy tu gdzies moze lezec przyczyna krwiomoczu? Moze za jakis czas powtórzyć badanie na mocz? Czy to może być coś groźnego, jakies duze zapalenie czy nowotwor? Pamietam ze 3 lata temu tez mialem krwiomocz ale samo przeszlo. Proszę o odpowiedź.
dimedicus

Re: Proszę o interpretację moich wyników

Post autor: dimedicus »

Damian_ pisze:Czy to może być coś groźnego, jakies duze zapalenie czy nowotwor?
trzeba sprawdzić w badaniu.Nie musi to być groźny problem ale powtarzające się może wskazywać na jakieś problemy w układzie moczowym.
Badanie moczu i usg układu moczowego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post