Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
Lira
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2016, o 15:00

Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: Lira »

dzień dobry prosiłabym o poradę w sprawie teściowej .Rok temu zdiagnozowali u teściowej raka piersi , przeszła operacje z usunięciem części węzłów chłonnych po 6 tygodniach od operacji zaczęła chemioterapie a po 6 miesiącach radio terapie , dwa tygodnie temu teściowa robiła USG i okazało się że pod tą samą pachą są zmiany i zaczęło się wszystko od początku biopsja, operacja . Teściowa jest już po operacji i mam takie pytanie czy teraz znów będzie musiała przyjmować chemie i radio terapie . I czy to mogły być już przerzuty czy przy pierwszej operacji zostawili jakieś tkanki . Dodam że bardzo dużą część teraz usunęli .
dimedicus

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: dimedicus »

Nie wiem na ile i w jaki zakresie przeprowadzono zabieg usunięcia.Nie wiem też jakiego typu też jest zmiana,klasyfikacja.Nawet po pierwszym zabiegu mogą wystapić wznowy nowotworowe odległe. Jeśli przeszły z krwią ,to mogą się pojawiać wznowy.Za mało informacji do oceny.
dimedicus

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: dimedicus »

Proszę pisać tu a nie na pw.
Taka sytuacja może się zdarzyć i czasem występuje wznowa.Należy się liczyć z kolejnymi kursami leczenia uzupełniającego.Jednak dopiero wynik histo-pato pozwoli na ocenę.
Lira
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2016, o 15:00

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: Lira »

Witam ponownie , w piętek teściowa była na zdjęci szwów a w sobotę rana się jej rozeszła wczoraj znów jej to zeszyli tylko strasznie jej to nabrzmiało i cała okolica jest rozpalona widać jakby tam ropa się jej zbierała ,czym by mogła teściowa to obkładać dodam że nie bierze zadnych antybiotyków .
dimedicus

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: dimedicus »

To by było bardzo dziwne,że przeprowadzono szycie tkanek z ropą i bez zleconego leczenia.Obrzęk może występować.Nie wiem jak duże było rozejście i czy w tym układzie była konieczność szycia.Jeśli jest to niewielkie,nie zszywamy a gojenie przebiega przez wyziarninowanie.A też pozostaje wolne miejsce na odprowadzenie ropy.Nie stosujemy żadnych okładów a jedynie zmiany opatrunku i ew preparaty antybakteryjne lub antybiotyki.Takie zmiany opatrunku powinny się odbywać w poradni chirurgicznej(w gabinecie zabiegowym)Trudno mi oceniać nie widząc w każdym razie nie stosujemy okładów zmniejszający obrzęk.Jeśli rana się zaogni będzie konieczność udania się do lekarza i oczyszczenie rany z pobraniem materiału do badań mikrobiologicznych.
Lira
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2016, o 15:00

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: Lira »

Rozejście było około 4 cm i jak się to rozeszło to poleciało bardzo dużo ropy tak że zmoczyło całom podkoszulkę i poduszkę na której mama leżała boję się że sytuacja morze się powtórzyć bo ropa nie z cieka , a co do leczenia to sama jestem zaskoczona bo mama nie dostała żadnych leków i nie jest kierowana na chemioterapie a leczy się naprawdę w dobrym szpitalu Krakówie
dimedicus

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: dimedicus »

Dziwne,była ropa,nie założono drenu,nie wdrożono żadnego leczenia!Bardzo dziwne albo...Sądzę za wskazane porozmawiać z lekarzem prowadzącym.
Lira
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2016, o 15:00

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: Lira »

Witam ponownie mam takie pytanie związane z moją teściową .
Czy już nie ma żadnej nadziei rak rozpanoszył się na drugiej piersi , a po drugiej stronie gdzie była operacja rana do tej pory się nie zagoiła wszystko to się jadzi skóra pod ranom około 30 cm jest zajęta przez nowotwór ręka zapuchnięta , lekarze nie chcą operować bo stwierdzili że już nie ma sensu czy teściowa będzie cierpieć i jak długo .
dimedicus

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: dimedicus »

Niestety nie jest dobrze,trudno mi diagnozować bez znajomości całej historii choroby.Rokowania nie są dobre,widać,że organizm nie walczy już z chorobą.
Lira pisze:
teściowa będzie cierpieć i jak długo .
niestety ale będzie się stan pogarszał,w jakim tempie nie ocenię ,zależy od postępu aż trzeba będzie podawać środki tłumiące OUN czyli opioidy.
Machina
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2016, o 11:36

Re: Po usunięciu raka piersi, usunieto później węzły chłonne

Post autor: Machina »

Dzień dobry :)
Na temat raka piersi poczytalam na stronie REKLAMA
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post