Obnizony poziom leukocytów i neutrofile

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
mowila
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2015, o 11:59

Obnizony poziom leukocytów i neutrofile

Post autor: mowila »

Witam. Mam prośbę o interpretację moich wyników krwi. Mam 66 lat i obecnie oprócz leku na holesterol (simvacard) nie biorę innych leków.
Na wyniki skierował mnie internista ponieważ poziom leukocytów mam obniżony już od 2007 r.
leukocyty - 2,9 tys/ul*
płytki krwi- 118,0 tys/ul*
Limfocyty%- 52 %*
Neutrofile# - 1,20 tys/ul*
PDW - 19 fl
P-LCR - 45 %

Rozmaz krwi met.Schilinga
Gran.segmentowane 39 %*
Limfocyty - 51%*

Cytomegalowirus(CMV)
przeciwciała w kl. IgM 0,199 S/CO
przeciwciała w kl. IgG 175,500 U/ml

Poza tym pozostałe wyniki krwi są w normie.
USG jamy brzusznej i Tarczycy nie wykazują zmian
Badania rematoidalne, wątrobowe w normie,
Również badanie na markery jelita grubego - wynik ujemny.
Ginekologicznie również wszytko w porządku.

Od wielu lat cierpiałam natomiast na żołądek. W tym roku po gastroskopii okazało się, że miałam helicobakter-pylori. Na przełomie lipca i sierpnia b.r. brałam antybiotyki na tę okoliczność. W tej chwili już jest dobrze.
Tuż przed leczeniem , czyli na początku lipca b.r. leukocyty wynosiły 3,3 tys/ul, limfocyty 50% a neutrofile# 1,40tys/ul.
W 2007r. zaraziłam się rota wirusem od moich wnuków, następnie w 2008r. również zachorowałam na rota wirusa ale tym razem b.ciężko przeszłam tę chorobę. Poza tym często "łapałam" różne infekcje grypowe i długo musiałam dochodzić do zdrowia.
Mam skierowanie do hematologa. Ponieważ nie mogę zrealizować tej wizyty w roku bieżącym (brak rejestracji) dlatego postanowiłam skorzystać z tego forum. Nie wiem czy mogę z tym czekać do przyszłego roku, czy też starać się o prywatną konsultację. Dziękuję za odpowiedź - Anna
dimedicus

Re: Obnizony poziom leukocytów i neutrofile

Post autor: dimedicus »

Nie są to dobre wyniki i wskazane jest przyspieszyć wizytę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post