[Link] Zatkane ucho, szumy, problem ze spaniem

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
cybershare
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, o 17:18

[Link] Zatkane ucho, szumy, problem ze spaniem

Post autor: cybershare »

Witam wszystkich,od razu na wstępie powiem cos o sobie,może mieć to jakieś znaczenie choć niekoniecznie ale czym wiecej bedziecie miec info to może szybciej coś wymyslicie,jestem mężczyzną,mam 34 lata,od lat choruje na nadciśnienie tętnicze,ale nie w tym problem,od razu napiszę że znalazłem podobny temat szumy-uszne-a-omamy-sluchowe-jak-odroznic-t12958.html ale nic spacjalnego z niego sie nie dowiedziałem,omamów tez raczej nie mam...mam natomiast jakis dziwny szum w uszach/glowie i efekt pełnego ucha tak jak to jest przy chorobie Manier,a ale to raczej nie ta choroba,nie mam zawrotów głowy i problemów z błędnikiem,natomiast mam ten cholerny szum i przytkane ucho,lewe,tak dla jasności,ale może po kolei. Szum w głowie/uszach mam odkąd pamiętam ale od stycznia tego roku jest tak uciążliwy że po prostu mi przeszkadza,żyć,spać,skupic sie na czymś no i wogóle,oczywiście że byłem z tym u lekarza,internista,audiolog,neurolog kończąc na psychiatrze,na początku myslałem że może to złe leki na nadciśnienie,przez ostatnie 2 lata brałem NEDAL 10mg,ale moja doktorka to wykluczyła i wysłała do neurloga,opowiedziałem to wszystko neurolorzce tak jak Wam teraz,przepisała mi PRAMOLAN i zrobiła mi dooplera,doopler wyszedł ok,nic nie wykazał,wysłała mnie na tomograf komputerowy (mam 12.07)poszedłem z tym z powrotem do internistki,ta wysłała mnie do psychiatry i przepisała ZOLPIGEN na spanie (sam chciałem bo ziołowe wszystkie przerobiłem i nic nie działało) psychiatra pogadał ze mną chwilę,zapytała czy słyszę głosy i przepisała AMIZEPIN na nerw trójdzielny,no że to może to,dała mi to w ciemno bo sama nie wiedziała o co loto,oczywiście nie pomogło,z powrotem poszedłem do internistki po leki na cisnienie bo miedzyczasie mi sie skonczyły i mówię jej że może by leki zmienić jednak,ona uparcie twierdzi że nie i skoro nie moge nadal spać i mam te szumy żebym znowu poszedł do psychiatry bo może mam ukrytą depresje :lol: i żeby dała inne leki na spanie bo ZOLPIGEN uzależnia,no dobra,poszedłem,psychiatra dała mi DOXEPIN TEVA,oczywiście nie pomógł,nadal nie spałem (śpię tylko po NA SEN,ZOLPIGEN,APO ZOLPHIN),w koncu poszedłem do innej lekarki na zmiane leków od ciśnienia,od tygodnia biorę CORONAL 5ml(brałem je przed NEDALEM) w miedzyczasie któraś dałe mi też VICEBROL że niby na szumy,oczywiście nie pomógł,więc poszedłem do otolaryngologa bo pomyslałem o płukaniu ucha że może mam woskowinę,"nie,nic Pan tam nie ma,ma Pan czyste uszy,ja nic nie widzę" dziekuje do widzenia na tym sie skonczyło,Audiolog to samo,bo tez byłem w miedzyczasie no i...nie wiem co mam robic,pomyslałem że może jednak to ta woskowina,że może nie widzieli?może tak sie umiejscowiła że jej nie widać?no nie wiem,kupiłem dziś kropelki do usuwania woskowiny i zapuściłem SOLWAX sie nazywają i czekam na efekt,pierwszy ma byc po 4-5 dniach,i oto cała moja historia,szum jest,ucho zatkane jak było nadal jest,nie wiem co mam robić,jak widać lakarze mi nie pomogli,nie wiem czy nie widzą,nie słyszą,czy może iść prywatnie to zaczną widzieć i słyszeć?nie wiem co mam o tym wszystkim mysleć,może ktoś tu ma podobne problemy?proszę o pomoc i pozdrawiam

PS:sory za pisownie w niektórych momentach i że tak sie rozpisałem,rzadko mi sie to zdarza,szczególnie na nowym forum
dimedicus

Re: zatkane ucho,szumy,problem ze spaniem,co mi jest?

Post autor: dimedicus »

Oczywistym jest,że nie postawię diagnozy tylko na podstawie opisów(ogólnikowych)
Ale rozważę kilka przyczyn a pan mi napisze na ile w danym kierunku wykonano badania, czy te szumy w jakiś sposób szczególny się wzmacniają przy jakiś stanach:
1.Wspomina pan o nadciśnieniu,jakie to jest nadciśnienie
2. czy rozważano badanie na krzepliwość krwi
3. badania w kierunku tarczycy ale nie same TSH
4.Badanie lipidogram
5 jak u pana ze stresami?
Czy rozważał pan badania w klinice badania szumów usznych?
cybershare
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, o 17:18

Re: zatkane ucho,szumy,problem ze spaniem,co mi jest?

Post autor: cybershare »

1.135/140 - 80/90 to w zależności od dnia,ale tj juz po lekach,zanim zacząłem sie na to leczyć miałem wyższe
2.nie
3.nie
4.nie
5.hmm?a to różnie jak u każdego,praca,życie,mysle że normalnie,raz więcej stresu raz mniej
nie

zapomniałem dodać że mam skrzywioną przegrode nosową,zabieg mam wyznaczony na 03.11.16,nadmienie jeszcze że gdzies po drodze neurolog przepisal mi VESTIBO,ale to też nie przyniosło wiekszych efektów,szumy sa wieksze im jest póżniejsza pora dnia,ok godz 21-22 sa najwieksze oraz kiedy jestem niewyspany np:kiedy muszę rano wstac do pracy na 6:00,ale to nie jest codziennie
dimedicus

Re: zatkane ucho,szumy,problem ze spaniem,co mi jest?

Post autor: dimedicus »

Zalecone leczenie jest odczuwalne po kilku tygodniach,więc szybkie odstawienie nic nie da.
Są tu podwyższone wartości ciśnień,które mogą być przyczyną podawanych doznań.
I zrobi, to czego nie zalecono w badaniach, być może tu gdzieś może być przyczyna
cybershare
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, o 17:18

Re: zatkane ucho,szumy,problem ze spaniem,co mi jest?

Post autor: cybershare »

dlaczego n ie macie tu cytowania selektywnego?
Zalecone leczenie jest odczuwalne po kilku tygodniach,więc szybkie odstawienie nic nie da.
ale jakie leczenie?czego odstawienie?
Są tu podwyższone wartości ciśnień
czy ja wiem czy takie znowu podwyzszone?fakt nie jest to 120x80 ale ja znowu nie mam 20lat,po drugie dobrze sie czuje oprócz tego o czym pisałem w 1 poście,puls tez mam w normie 70-80
dimedicus

Re: zatkane ucho,szumy,problem ze spaniem,co mi jest?

Post autor: dimedicus »

cybershare pisze:dlaczego n ie macie tu cytowania selektywnego?
wystarczy zaznaczyć akapit i dać cytuj, bez zaznaczenia zacytuje wszystko
cybershare pisze:ale jakie leczenie?czego odstawienie?
a to co jest?
cybershare pisze:neurolog przepisal mi VESTIBO
Ostatnie stwierdzenie; staram się rozważyć w ocenie różne przyczyny, zrozumiałe,że nie postawię diagnozy na podstawie kilku słów.
Ma pan zmienne ciśnienie a ku temu są jakieś przyczyny? Nic się nie dzieje bez przyczyny, w medycynie trzeba rozważyć różne możliwości.
Niestety w przychodni idzie się często po najmniejszej linii oporu i z czasem pacjent stwierdza,nie pomogło albo po kilku tabletkach uznaje że leczenie nie pomaga więc jest nieprawidłowe.

Na chorobę pracuje się czasem wiele czasu a pacjent chce po kilku dniach leczenia być zdrowy.
cybershare
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, o 17:18

Re: zatkane ucho,szumy,problem ze spaniem,co mi jest?

Post autor: cybershare »

dimedicus pisze:a to co jest?
cybershare napisał(a):
neurolog przepisal mi VESTIBO
1 tabl. zawiera 8 mg, 16 mg lub 24 mg dichlorowodorku betahistyny. Preparat zawiera laktozę jednowodną.

Wskazania:
Leczenie choroby Meniere'a, której objawami mogą być zawroty głowy, szumy uszne, utrata słuchu i nudności.
dimedicus pisze:Ma pan zmienne ciśnienie a ku temu są jakieś przyczyny?
no tak ale nia ciśnienie laczę sie juz ponad 15 lat a te szumy mam dopiero od pół roku,przynajmniej takie ktore mi przeszkadzaja
dimedicus

Re: zatkane ucho,szumy,problem ze spaniem,co mi jest?

Post autor: dimedicus »

Ja doskonale wiem co to jest VESTIBO a moje pytanie było nawiązaniem do pytania zadanego
cybershare pisze:Cytuj:
Zalecone leczenie jest odczuwalne po kilku tygodniach,więc szybkie odstawienie nic nie da.
ale jakie leczenie?czego odstawienie?
Zdaje się,że się nie rozumiemy
To że ma pan nadciśnienie od 15 lat nie oznacza,że nie mogą wystąpić nowe zmiany
To nie jest tak że stosowane leczenia, nie jest bez wpływu na stan naszego zdrowia,każdy lek ma skutki uboczne i z czasem mogą się odzywać różne zmiany.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post