Stwierdzono u mnie astme oskrzelową ...

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
kolegaszczenic
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2016, o 06:27

Stwierdzono u mnie astme oskrzelową ...

Post autor: kolegaszczenic »

stwierdzono u mnie astme oskrzelową ... lekarz powiedzial ze jest ona u mnie pol na pol czyli na podlozu zaniedbania alergicznego jak rowniez astma wysiłkowa ... nieodpoweidzial na moje pytania zbytnio , a nawet mnie zbył dlatego napisalem tutaj ... czy astma oskrzelowa to bardzo powazna choroba ? jak nalezy z nia żyć i sie zachowywac ?
dimedicus

Re: Stwierdzono u mnie astme oskrzelową ...

Post autor: dimedicus »

Wszystko zależy od stopnia ciężkości.Jak należy ocenić u Ciebie wynika głównie z zaniedbań leczniczych a to powinno się leczyć głównie za pomocą farmakologi(są jeszcze wspomagające w leczeniu;psychoterapia,fizjoterapia) oraz unikanie kontaktu z alergenami.Stany b.ciężkie wymagają leczenia szpitalnego i mogą zagrażać życiu.
kolegaszczenic
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2016, o 06:27

Re: Stwierdzono u mnie astme oskrzelową ...

Post autor: kolegaszczenic »

Przy przy astmie oskrzelowej , jezeli wynika z zaniedban alergicznych jak rowniez wysilkowych moge uprawiac sport ? mianowicie mam na mysli silownie , treningi 2 - 3 razy w tygodniu , i raz na jakis czas bieganie ... a poza tym czy tą astme moge wyleczyc ?
dimedicus

Re: Stwierdzono u mnie astme oskrzelową ...

Post autor: dimedicus »

Astma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą zapalną dróg oddechowych,nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportów,ćwiczeń.
kolegaszczenic
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2016, o 06:27

Re: Stwierdzono u mnie astme oskrzelową ...

Post autor: kolegaszczenic »

mam 2 ostatnie pytania czy takie rzeczy jak bardzo czeste , uczucie kataru albo przeziebienia czy oslabienia jest powodem mojej astmy ? a odnosnie odczulania to czy jest takowy sens ? pytam poniewaz tak czy tak astme ma sie do konca zycia ... pozdrawiam:)
dimedicus

Re: Stwierdzono u mnie astme oskrzelową ...

Post autor: dimedicus »

Już wyjaśniałem,astma jest choroba przewlekłą acz bywają okresy remisji.Oczywiście można odczulać ale za mało jest tu napisane aby wskazywać na kierunki leczenia.Lekarz dobiera leczenie na podstawie tego co stwierdzi w badaniach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post