Uraz prawej pachwiny po skoku do wody.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
johnwest
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2016, o 20:51

Uraz prawej pachwiny po skoku do wody.

Post autor: johnwest »

Witam. Mam następujący problem.
4 lata temu wskoczyłem do basenu na brzuch, lewa noga była poziomo do tafli wody, prawa noga prostopadła do lewej ale zgięta w kolanie. Skok z wysokości raptem 1 metra. Od tego momentu mam problem. Już w momencie zaraz po skoku poczułem, że coś jest nie tak. Miałem takie dziwne uczucie jakby naciągnięcia/niepokoju. Bez zastanawiania umówiłem się na Usg/doppler u urologa po 2 dniach, które wyszło idealnie. Ale cały czas coś tak jakby ciągnęło w tej pachwinie/dyskomfort. Dodam,że chodzi o prawą pachwinę i tylko o nią. Po kilku tygodniach wykonałem kolejne Usg/doppler u innego urologa - wyszło idealnie, ale uczucie dyskomfortu/ciągnięcia i lekkiego kłucia trwało nadal. Międzyczasie wykonałem kompletną morfologię/mocz, urolog zalecił zmierzyć takie 3 markery: AFP, betaHCG, LDH - wszystko w normie, układ krzepnięcia ok, testosteron mierzyłem 2 razy - wyszedł powyżej normy, raz 1047 nd/dl, kilka miesięcy później w zimie 1074 nd/dl, natomiast wolny testosteron wyszedł również ponad normę: 30,30 pg/ml. Czyli poziom testosteronu jak na 27 latka jest ok. Później byłem jeszcze 2 razy u urologa na Usg/doppler - wyszło idealnie oprócz drobnych zagęszczeń tkanki w jądrach ale te 3 markery wsk. na nowotwór znowu wyszły w normie. Byłem również u neurologa, wykonał serię podstawowych badań, wszystko ok, żadnych bólów kręgosłupa/szyi/dobre czucie w palcach stóp. Zlecił domięśniowo Milgamme N - 10 zastrzyków, które wykonałem, myślałem, że lek ten pomoże. Potem byłem u ortopedy, wszystko ok, rtg stawu biodrowego ap ok. Tylko coś mówił o jakichś przykurczach w moich nogach. Byłem również u proktologa - stwierdził hemoroidy 1 stopnia i zespół jelita drażliwego. Wiem, że tych chorób dużo ale to w okresie tych 4 lat, a ja również choruję na cukrzycę 1 stopnia od 14 lat. Cukrzyca dobrze wyrównana. Od 3 miesięcy leczę się na nerwicę/lęki/zmęczenie/zmiana nastrojów. Piszę o tych wszystkich objawach, ponieważ pozwoli to na lepszą ewentualną diagnozę. Wiem, to należy do lekarza na wizycie, ale oni nic nie widzą/jest wszystko ok.
Jeszcze raz przypomnę problem: uczucie rozpierania/dyskomfortu/ciągnięcia/naciągnięcia i niekiedy kłucia po prawej stronie w pachwinie trochę poniżej pępka od prawie 4 lat, nie bolą mnie jądra, badania ok, leki jakie stosuje ciągle to insulina i minoksydyl na włosy od 8 lat. Jak wciągam brzuch i jednocześnie prę jak na stolec to w tym miejscu w pachwinie lekko poniżej pępka jakby coś strzelało/może mięsień/włókno - nie wiem, nie znam się. Nie zawsze tak ,,strzela".
Co mam zrobić, proszę o poradę, objawy nie są nasilone/dokuczliwe ale są i chcę się ich pozbyć. Mam od ortopedy skierowanie na rezonans magnetyczny więzadła pachwinowego prawego, jak to ortopeda - wypisał strasznie niewyraźnie, ale chyba napisał tam ,,dolnego"? Czy robić to badanie prywatnie za około 500 zł/czy warto? Czy dać sobie spokój? Może mam tam jakiś mikrouraz, wolałbym żeby to nie było w okolicy lub na powrózku nasiennym albo na przyczepie powrózka do mięśnia. Proszę o waszą internetową diagnozę i próbę odpowiedzi na pytanie: co w wyniku tego skoku mogło się uszkodzić?
dimedicus

Re: Uraz prawej pachwiny po skoku do wody.

Post autor: dimedicus »

Bardziej by mi zależało na rtg kręgosłupa szczególnie w odcinku L-S rozumiem że usg pachwiny(nie Doppler) nie wykazało zmian, a jak badanie palpacyjne pachwiny?
johnwest
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2016, o 20:51

Re: Uraz prawej pachwiny po skoku do wody.

Post autor: johnwest »

USG z dopplerem wyszło ok,badanie palpacyjne również ok.
dimedicus

Re: Uraz prawej pachwiny po skoku do wody.

Post autor: dimedicus »

Proszę postarać się o badanie kręgosłupa ale poczekajmy na MRI
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post