Nieudana rekonstrukcja więzadła ?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Pawellipa
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2016, o 20:32

Nieudana rekonstrukcja więzadła ?

Post autor: Pawellipa »

Dzień dobry,
Około 2 lata temu miałem ciężką kontuzję kolana podczas gry w piłkę. Na rezonansie wyszło: ,,subtotalne zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, złamanie wgnieceniowe kłykcia". Z początku starałem leczyć się nieinwazyjnie ( zabiegi, rehabilitacje, zastrzyki w kolano itd.) Jednak gdy po prawie roku ciągle czułem ból przy zgięciu nogi (przy próbie dotknięcia piętą pośladków odczuwałem duży ból w kolanie). Lekarz po obejrzeniu rezonansu, usg i przeprowadzeniu kilku badań ( ruchy moim kolanem, chód na kucakac itd.) stwierdził, że to tak zwany ,,dziób papugi' i wystarczy go zeszlifować. Po wykonaniu artroskopii okazało się także, że mam całkowite zerwanie więzadła przedniego. Zabieg przebiegł spokojnie szybko wróciłem do siebie i co najważniejsze ból w kolanie ustał. Zapisałem się do tego samego lekarza na rekonstrukcję więzadła. Jednak ta operacja nie poszła już tak gładko jak tam pierwsza. Na początku pojawiły się problemy ze znieczuleniem. Po zastrzyku w kręgosłup przez 10-15 minut nie traciłem czucia w nogach, więc lekarze znieczulili mnie ogólnie. Po operacji dowiedziałem się od lekarza, że doszło do małej komplikacji. Doktor tłumaczył mi, że ponoć miałem jakąś blokadę mięśnia (zacisk mięśnia) i rekonstruowane więzadło zostało wciągnięte do uda i żeby je wyciągnąć należałoby daleko ingerować w udo. Zdecydowano się na pobranie ścięgien z drugiej zdrowej nogi. W karcie informacyjnej szpital widnieje taki zapis tej sytuacji:
,, Antroskopowa rekonstrucja więzadła krzyżowego przedniego kolana lewego poczwórnym pęczkiem ze ściegien STG pobranych kontrlateralnie (podczas pobierania ścięgien z operowanej nogi doszło do ich zerwania) i stabilizacja met. GraftMax/Matryx. "
Dodatkowo po operacji okazało się, że w części prawej nogi ( która była zdrowa) nie mam czucia ( miejsce bez czucia na zdj nr 1) . Dodatkowo mam wokół obu nóg szczególnie lewej bardzo duże krwiaki ( przy wcześniejszej artroskopii tego nie było)- zdj nr 2 - noga lewa i 3 noga prawa ( wcześniej zdrowa). Dodatkowo w prawej nodze odczuwam bóle coś podobnego do przejścia prądu od stopy do kolana ( podczas ruchu).
Zwracam się z prośbą o potwierdzenie czy w/w objawy to normalne zjawiska występujące po tego typu operacjach czy coś zostało wykonane nie tak. Poniżej dokumentacja fotograficzna.
Załączniki
rekonstrukcja-wiezadla.jpg
rekonstrukcja-wiezadla-1.jpg
rekonstrukcja-wiezadla-2.jpg
dimedicus

Re: Nieudana rekonstrukcja więzadła ?

Post autor: dimedicus »

Zaznaczę,opieram się tylko na podanym opisie! Na temat samej operacji ze zrozumiałych wzg nie wypowiadam się,nie znam szczegółów.
Wypowiem się na temat opisanych objawów pozabiegowych.
Pawellipa pisze:Dodatkowo po operacji okazało się, że w części prawej nogi ( która była zdrowa) nie mam czucia ( miejsce bez czucia na zdj nr 1) . Dodatkowo mam wokół obu nóg szczególnie lewej bardzo duże krwiaki ( przy wcześniejszej artroskopii tego nie było)- zdj nr 2 - noga lewa i 3 noga prawa ( wcześniej zdrowa). Dodatkowo w prawej nodze odczuwam bóle coś podobnego do przejścia prądu od stopy do kolana ( podczas ruchu).
Brak czucia( coś w rodzaju zdrętwienia,niepewnej reakcji np na dotyk) może wystąpić i może się utrzymywać nawet do kilku lat(co nie oznacza że zmiany czuciowe nie wrócą w najbliższym czasie,kilku tygodni) o czym jeszcze dalej..
Krwiaki pozabiegowe się zdarzają,nie ma w tym nic nadzwyczajnego, same krwiaki mogą uciskać nerwy i może występować też zmniejszone odczuwanie oraz jak opisano
Dodatkowo w prawej nodze odczuwam bóle coś podobnego do przejścia prądu od stopy do kolana ( podczas ruchu).
kwestia czasu,na początek musi zejść opuchlizna i powinna być poprawa.
Pawellipa
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2016, o 20:32

Re: Nieudana rekonstrukcja więzadła ?

Post autor: Pawellipa »

Ok dzięki za odpowiedź też czytałem, że takie zaniki czucia mogą wystąpić tylko, że zdarza się to najczęściej w obrębie cięcia, a ja mam cięcie pod kolanem a zanik czucia nad kostką. Dzięki jeszcze raz za szybką odpowiedź :) A i ja nie mam nie pewnej reakcji na dotyk w tym miejscu tylko kuje to miejsce igłą wyrywam z niego włosy i nic a nic.
dimedicus

Re: Nieudana rekonstrukcja więzadła ?

Post autor: dimedicus »

Przy zabiegu mogło dojść do uszkodzenia nerwu,z czasem się zregeneruje i poczekać do wchłonięcia krwiaków
Na dziś inne nic nie można zlecić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post