Nadżerka w żołądku i helicobacter.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
madziisz
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2016, o 13:03

Nadżerka w żołądku i helicobacter.

Post autor: madziisz »

Witam, mam 21 lat. Prawdopodobnie (ponieważ dokładnie nie jestem pewna) w technikum 1/2 klasa zaczęłam dostawać nadkwaśności oraz zgagi, przyznam się, że wtedy nie uważałam tego za coś ważnego i groźnego, więc tak sobie z tym żyłam czasem narzekając na to i na ból w żołądku. W międzyczasie stwierdzono u mnie nerwice wegetatywną (jestem osobą bardzo nerwową, chociaż już się to zmienia). Niecały rok temu postanowiłam jednak pójść z tym do lekarza, dostawałam controloc 40 i 20 - różnie. Przy nadkwaśności czułam się normalnie, jedynie jak miałam/mam zgagę to jest ze mną źle, nie jestem w stanie wstać z łóżka, ciągle czuje pusty żołądek, mdłości, nudności - oczywiście nie za każdym razem są te objawy. Badania na bakterie helicobacter z krwi i nic! I gdy pewnego dnia wymiotowałam przy zgadze poprosiłam lekarza rodzinnego o skierowanie na gastroskopie. Badanie miałam 24 czerwca 2016r. Więc w piątek. Wyszło mi, że wszystko jest prawidłowo, jedynie, albo aż aftowa nadżerka w antrum oraz dodatni test na tą bakterie i rozpoznanie: 'Zapalenie żołądka' Pytanie moje:
Więc czemu z krwi wyszło negatywnie? Między badaniem z krwi a gastroskopią było jakieś 4 miesiące.
Co oznacza, że nadżerka jest w antrum?
Czy przy podaniu antybiotyków zostanę całkowicie wyleczona, czy nadżerka wtedy 'zniknie'? Jak to wygląda?

Prowadzę raczej zdrowy tryb życia, jem zdrowo, ćwiczę, jedynie fakt, że jestem osobą nerwową.
dimedicus

Re: Nadżerka w żołądku i helicobacter.

Post autor: dimedicus »

Badanie z krwi nie jest miarodajne. Bardziej miarodajne są testy UBT oraz serologiczne.
madziisz pisze: aftowa nadżerka w antrum oraz dodatni test na tą bakterie i rozpoznanie: 'Zapalenie żołądka'
Metod leczenia jest kilka albo lekami z gr IPP albo leki z gr IPP + 2 antybiotyki a po leczeniu badanie kontrolne oraz nadal stosowanie leków z gr IPP
Dodatkowo wskazane stosować reżim żywieniowy oraz dietę lekkostrawną(wszystko w dziale diet)
po leczeniu nadżerka,stan zapalny powinny ustąpić ale bakteria Hp pozostanie w organizmie( w stanie uśpionym)
czasem jest tak że leczenie eradykacji bakterii jest trudna i stosuje się ponowienie leczenia jw
Ważne jest jest unikanie stanów stresowych,nerwic,sprzyjają takim zmianom chorobowym.
madziisz
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2016, o 13:03

Re: Nadżerka w żołądku i helicobacter.

Post autor: madziisz »

dimedicus pisze:Badanie z krwi nie jest miarodajne. Bardziej miarodajne są testy UBT oraz serologiczne.
madziisz pisze: aftowa nadżerka w antrum oraz dodatni test na tą bakterie i rozpoznanie: 'Zapalenie żołądka'
Metod leczenia jest kilka albo lekami z gr IPP albo leki z gr IPP + 2 antybiotyki a po leczeniu badanie kontrolne oraz nadal stosowanie leków z gr IPP
Dodatkowo wskazane stosować reżim żywieniowy oraz dietę lekkostrawną(wszystko w dziale diet)
po leczeniu nadżerka,stan zapalny powinny ustąpić ale bakteria Hp pozostanie w organizmie( w stanie uśpionym)
czasem jest tak że leczenie eradykacji bakterii jest trudna i stosuje się ponowienie leczenia jw
Ważne jest jest unikanie stanów stresowych,nerwic,sprzyjają takim zmianom chorobowym.

Dostałam od lekarza controloc 40 (Już brałam) Duomox oraz Metronidazol Polpharama - te dwa leki mam brać przez 14 dni, duomox dwa razy dziennie po jednej tabletce, a polpharam dwa razy dziennie po dwie tabletki, controloc do końca. Leki biore od poniedziałku, ale zgaga ciągle jest, nawet gorsza niż w ostatnich dniach gdy leków nie brałam. Czuje się tak jak wcześniej, czyli jest mi nie dobrze, mam mdłości i czuje pusty żołądek, raz jednak czułam takie ciepło i boli. Dlaczego? Czy to może być tak, że bakteria broni się przed antybiotykiem?
dimedicus

Re: Nadżerka w żołądku i helicobacter.

Post autor: dimedicus »

madziisz pisze:Czy to może być tak, że bakteria broni się przed antybiotykiem?
Nie, to skutek uboczny stosowania leczenia(antybiotyków) niestety trzeba przez to przejść.
Proszę przed każdym antybiotykiem coś zjeść,co zaabsorbuje kwasy.
Podobnie przy każdym takim objawie,też ale mało,wystarczy mała kromeczka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post